نمایندگان خوزستان به دریافت اعتبارات ملی اربعین کمک کنند

رییس بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت خوزستان با بیان این‌که اربعین حسینی بودجه ملی می‌خواهد، گفت: ۱۸ نماینده خوزستان در مجلس شورای اسلامی صرف‌نظر از حوزه انتخابی خود، یکجا صدای واحد را تجربه کنند و برای دریافت اعتبارات ملی به موضوع اربعین کمک کنند. حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده در دومین نشست از […]
نمایندگان خوزستان به دریافت اعتبارات ملی اربعین کمک کنند

رییس بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت خوزستان با بیان این‌که اربعین حسینی بودجه ملی می‌خواهد، گفت: ۱۸ نماینده خوزستان در مجلس شورای اسلامی صرف‌نظر از حوزه انتخابی خود، یکجا صدای واحد را تجربه کنند و برای دریافت اعتبارات ملی به موضوع اربعین کمک کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده در دومین نشست از ستاد اربعین ۹۶ که امروز (۱۸ دی‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با بیان این‌که همه امور مربوط به عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) نیازمند اخلاص است، اظهار کرد: تصور غلطی ایجاد شده که گمان می‌کنیم همه چیز در این دستگاه مباح است. برخی برای دیده شدن کار خود اقدام به نصب بنر می‌کنند در صورتی که این عمل لزومی ندارد.
وی ادامه داد: دستگا‌ه‌های اجرای بسیاری در برگزاری مراسم اربعین بسیار خوب عمل کردند که در این نشست نیز حضور ندارند و البته اجرشان محفوظ است. نصب بنرهای تبلیغاتی که جای مردم را بگیرد نباید وجود داشته باشد.
حسن‌زاده با تاکید بر انجام ارزیابی صحیح و واقعی از عملکرد سال گذشته اربعین حسینی گفت: این ارزیابی ما را به آنجا می‌رساند که در شاخص‌های مختلف چگونه عمل کردیم. عملکرد استان خوزستان در امکانات رفاهی و کاهش تصادفات بسیار خوب بوده است. اما لاینحل ماندن پارکینگ پایانه مرزی چذابه مانع از ازدحام وسیله نقلیه نشد که این مشکل باید برطرف شود.
امام جمعه موقت اهواز با تاکید بر اینکه اربعین باید مردمی بماند، گفت: آماده‌سازی زیرساخت‌ها وظیفه مردم نیست و مسئولان باید در آن وارد شوند. اما در دیگر مسائل مردم به خوبی عمل کرده‌اند. ما نباید جای مردم را در اربعین بگیریم.
وی با اشاره به اینکه اربعین حسینی بودجه ملی می‌خواهد، گفت: ۱۸ نماینده خوزستان در مجلس شورای اسلامی به جای آنکه فقط حوزه انتخابی خود را در نظر بگیرند،  یکجا هم صدار واحد را تجربه کنند. ای کاش نمایندگان خوزستان برای دریافت اعتبارات ملی به موضوع اربعین کمک کنند.
حسن‌زاده با بیان اینکه در سطح ملی به شهدای حله پرداخته نشد، گفت: باید برای سال آینده اقداماتی صورت گیرد که این اتفاقات رخ ندهند. ما نمی‌توانیم از انفجار جلوگیری کنیم اما اقداماتی که دست خودمان است را درست انجام دهیم.
امام جمعه موقت اهواز گفت: خوزستان در مراسم اربعین امسال سربلند شد و تلاش همه مسئولان با علاقه و از سر اخلاص بوده است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.