عدم فعال سازی کمیسیون ماده ۹۹ بر حاشیه نشینی دامن زده است

به گزارش التزام و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شادگان، نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار این شهرستان در گفتگو با خبرنگار التزام بر ضرورت فعال سازی کمیسیون ماده 99 ، در اولويت قرار دادن مناطق مشکل دار و تهیه برنامه زمان بندی شده تاکید کرد و گفت: یکی از علل اصلی حاشیه نشینی عدم فعال سازی کمیسیون ماده 99 قانون شهرداریها و دهیاریها است. معاون فرماندار شادگان خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از حریم مصوب شهرها و روستاها و نحوه رسیدگی به تخلف ، کمیسیونی مرکب از نمایندگان وزارت کشور ، قوه قضائیه و وزارت راه و شهرسازی در شهرستان ها باید تشکیل شود که متاسفانه این کمیسیون در کل استان تشکیل نشده یا فعالیت مطلوب ندارد و عدم فعالسازی این کمیسیون افزایش حاشیه نشینی را به دنبال دارد.وی در ادامه بر ضرورت فعالسازی کمیسیون های ماده 99 و 100 توسط دهیاران، بخشداران و شهرداران و جلوگيري از تغییر کاربری غیرمجاز اراضی توسط دستگاههای اجرایی مرتبط تاکید کرد و افزود: به منظور ساماندهی حاشیه نشینی و پیگیری از ادامه این روند، دستگاه های اجرایی این شهرستان مکلف و ملزم هستند با شناسایی مشکلات، کمبود ها و نقاط آسیب پذیر مناطق مشکل دار تعیین شده، نسبت به تهیه برنامه زمانبندی شده و در اولويت قرار دادن این مناطق و روستاها در تامین اعتبار و عمران و آبادانی تسریع کنند.آلبوغبیش ضرورت نیازسنجی، عمران و آبادانی، فرهنگ سازی و توسعه فعالیت های ورزشی در مناطق و روستاهای هدف را یادآور شد و دستگاههای اجرایی مکلف شدند مصوبات جلسات و تصمیمات اتخاذ شده را در اسرع وقت ممکن اجرا کنند.
عدم فعال سازی کمیسیون ماده ۹۹ بر حاشیه نشینی دامن زده است

به گزارش التزام و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شادگان، نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار این شهرستان در گفتگو با خبرنگار التزام بر ضرورت فعال سازی کمیسیون ماده ۹۹ ، در اولویت قرار دادن مناطق مشکل دار و تهیه برنامه زمان بندی شده تاکید کرد و گفت: یکی از علل اصلی حاشیه نشینی عدم فعال سازی کمیسیون ماده ۹۹ قانون شهرداریها و دهیاریها است.
معاون فرماندار شادگان خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از حریم مصوب شهرها و روستاها و نحوه رسیدگی به تخلف ، کمیسیونی مرکب از نمایندگان وزارت کشور ، قوه قضائیه و وزارت راه و شهرسازی در شهرستان ها باید تشکیل شود که متاسفانه این کمیسیون در کل استان تشکیل نشده یا فعالیت مطلوب ندارد و عدم فعالسازی این کمیسیون افزایش حاشیه نشینی را به دنبال دارد.
وی در ادامه بر ضرورت فعالسازی کمیسیون های ماده ۹۹ و ۱۰۰ توسط دهیاران، بخشداران و شهرداران و جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز اراضی توسط دستگاههای اجرایی مرتبط تاکید کرد و افزود: به منظور ساماندهی حاشیه نشینی و پیگیری از ادامه این روند، دستگاه های اجرایی این شهرستان مکلف و ملزم هستند با شناسایی مشکلات، کمبود ها و نقاط آسیب پذیر مناطق مشکل دار تعیین شده، نسبت به تهیه برنامه زمانبندی شده و در اولویت قرار دادن این مناطق و روستاها در تامین اعتبار و عمران و آبادانی تسریع کنند.
آلبوغبیش ضرورت نیازسنجی، عمران و آبادانی، فرهنگ سازی و توسعه فعالیت های ورزشی در مناطق و روستاهای هدف را یادآور شد و دستگاههای اجرایی مکلف شدند مصوبات جلسات و تصمیمات اتخاذ شده را در اسرع وقت ممکن اجرا کنند.

لزوم نهادینه کردن مهارت و فرهنگ «نَه» گفتن
معاون فرماندار شادگان همچنین از برگزاری مسابقات ورزشی بین کارکنان ادارات دولتی خبر داد و گفت: این مسابقات ورزشهای محلی، تیراندازی با تفنگ بادی، طناب کشی، دارت و شطرنج را شامل می شود و در دی ماه برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به سخنان رییس انجمن آسیبهای اجتماعی کشور در رابطه با اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و کاهش سن اعتیاد و زمان دسترسی به مواد مخدر، بر لزوم تمهیدات لازم جهت پیشگیری و مقابله با این پدیده مذموم و شوم و افزایش تحرک فیزیکی در راستای سلامتی جامعه تاکید کرد.
البوغبیش با تاکید بر ضرورت برگزاری کلاسهای آموزشی مهارت «نه» گفتن به من منظور پیشگیری از ترغیب جوانان توسط دوستان ناباب افزود: مهارت «نه» گفتن از مهمترین مهارتهای زندگی موفقیت آمیز است و همه ما باید با آموختن این مهارت و گسترش آن بتوانیم کارهایی را که دوست نداریم به راحتی به دیگران پاسخ منفی دهیم.
این مقام مسئول در ادامه درب ورودی اعتیاد را دخانیات عنوان کرد و اذعان کرد: پیشگیری از روی آوری جوانان به سوی سیگار و قلیان ، کاهش اعتیاد به مواد مخدر را بدنبال خواهد داشت و باید در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.

هنرهای دستی بانوان شادگان بازارهای لسهتان را تسخیر کرد
معاون فرماندار شادگان از صادرات صنایع دستی شادگان به کشور لهستان خبر داد و گفت: اولین محموله شامل ۱۶ قلم از انواع صنایع دستی شادگان به این کشور صادر و مورد استقبال قرار گرفته است.
البوغبیش در این خصوص اعلام کرد: صادرات صنایع دستی شادگان توسط شرکت تعاونی بانوان هنرمند دورق با مدیریت خانم جلیل زاده از اعضای فعال کمیسیون بانوان شهرستان در راستای اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار سال «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» انجام شده است.
وی افزود: این خانم کارآفرین که دارای بیش از ۱۰ سال سابقه مربی گری در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شادگان و از فعالان اقتصادی شهرستان و عضو کمیسیون بانوان می باشد، بدنبال راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی در منطقه گردشگری تالاب بین المللی شادگان و مواجه شدن با استقبال گردشگران از صنایع دستی عرضه شده، تصمیم بر صادرات صنایع دستی شهرستان به خارج از کشور نموده و پس از هماهنگی لازم، اولین محموله به کشور لهستان صادر شده و دومین محموله نیز آماده صادرات می باشد.
آلبوغبیش با تقدیر و تشکر از کلیه اعضای کمیسیون بانوان شهرستان خصوصا اعضای فعال در عرصه اقتصادی، یادآور شد: بر اساس هماهنگی و توافقات بعمل آمده با بازرگان کشور لهستان که اصالتا شادگانی می باشد، صنایع دستی صادر شده در نمایشگاه ها و فروشگاههای کشورهای اروپایی با نام این شهرستان و تالاب بین المللی شادگان عرضه می شود.
معاون فرماندار شادگان در پایان با تاکید بر اهمیت و ضرورت ورود زنان به عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی گفت: صنایع دستی صادراتی این شهرستان را که شامل باد بزن، جای تخم مرغی، جای نانی، جای میوه ای، انوع زنبیل، انواع سبد، انواع سفره، سبد، پادری، طبق، کلاه و جارو دستی است و تمامی مواد اولیه این صنایع از شاخ و برگ نخل «درخت خرما» تامین می شود بخش کوچکی از هنرمندی بانوان این شهرستان است که در صورت حمایت به سطح جهانی خواهد رسید.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.