به زودی بدهی ۳ ساله مجسمه ابن سکیت پرداخت خواهد شد

التزام – حسن مزبانی، شهردار شادگان در گفتگو با خبرنگار التزام در این شهرستان با اشاره به لزوم ساماندهی پارکها گفت: از مهمترین موارد پارک مرحوم سیدمحود که میزبان پیکر پاک شاعر فرامرزی استان، مرحوم ملافاضل سکرانی نیز می باشد، عدم استفاده از خاک خوب و مطلوب، عدم وجود زهکش هست و فضای سبز آن نیز غیراصولی و ناقص صورت گرفته و آب خام برای آبیاری هم ندارد.مزبانی افزود: دریاچه مصنوعی آن خروجی جهت تخلیه ندارد. کابل های بی کیفیت برق آنها زیر خاک دفن شده اند و درون لوله یا عایق های خاصی تعبیه نشده اند. روشنایی نداشت و کابل های آن فرسوده شده اند که در سال 93 تعداد 8 برج روشنایی نصب و پایه تلسکوپی ها را از دور خارج کردیم ضمن اینکه برج ها هم مونتاژ داخلی نیروهای شهرداری بوده است و در کنار آن،  رنگ آمیزی پایه ها و مبلمان و آلاچیق ها را اجرایی نمودیم.شهردار شادگان در ادامه بیان کرد: در نظر داریم زهکش را اصلاح کنیم، سرویس های بهداشتی نیازمند به بهسازی را ساماندهی نماییم کمااینکه در نظر است یک مجموعه بازی برای بچه ها احداث شود و تابلوی ورود آنرا تعویض نموده، یک ورودی نیز برای آن تعریف کنیم و باید بگویم که تاکنون در طول این 3 سال هیچ گونه مبلغی برای آن ساخت، بهسازی یا ترمیم آن تخصیص نیافته است.
به زودی بدهی ۳ ساله مجسمه ابن سکیت پرداخت خواهد شد

التزام – حسن مزبانی، شهردار شادگان در گفتگو با خبرنگار التزام در این شهرستان با اشاره به لزوم ساماندهی پارکها گفت: از مهمترین موارد پارک مرحوم سیدمحود که میزبان پیکر پاک شاعر فرامرزی استان، مرحوم ملافاضل سکرانی نیز می باشد، عدم استفاده از خاک خوب و مطلوب، عدم وجود زهکش هست و فضای سبز آن نیز غیراصولی و ناقص صورت گرفته و آب خام برای آبیاری هم ندارد.
مزبانی افزود: دریاچه مصنوعی آن خروجی جهت تخلیه ندارد. کابل های بی کیفیت برق آنها زیر خاک دفن شده اند و درون لوله یا عایق های خاصی تعبیه نشده اند. روشنایی نداشت و کابل های آن فرسوده شده اند که در سال ۹۳ تعداد ۸ برج روشنایی نصب و پایه تلسکوپی ها را از دور خارج کردیم ضمن اینکه برج ها هم مونتاژ داخلی نیروهای شهرداری بوده است و در کنار آن،  رنگ آمیزی پایه ها و مبلمان و آلاچیق ها را اجرایی نمودیم.
شهردار شادگان در ادامه بیان کرد: در نظر داریم زهکش را اصلاح کنیم، سرویس های بهداشتی نیازمند به بهسازی را ساماندهی نماییم کمااینکه در نظر است یک مجموعه بازی برای بچه ها احداث شود و تابلوی ورود آنرا تعویض نموده، یک ورودی نیز برای آن تعریف کنیم و باید بگویم که تاکنون در طول این ۳ سال هیچ گونه مبلغی برای آن ساخت، بهسازی یا ترمیم آن تخصیص نیافته است.

مزبانی با تاکید بر ساحل سازی خاطرنشان کرد: ساحل سازی رودخانه از طرف پل ارتش تا پل امام و از طرف پل تربیت بدنی نیز در کمیته برنامه برنامه ریزی مطرح و مبلغ ۳۰۰میلیون تومان پیشنهاد و تصویب شد.
شهردار شادگان ضمن با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی اذعان کرد: در زمینه حفظ و نگهداری درآوردهای شهرداری بویژه تابلوهای نامگذاری معابر بخصوص مهابری که با نام شهدا مزین شده اند به فرهنگسازی گسترده نیازمندیم و با این وجود به زودی تابلوهای جدید نامگذاری خیابانها نصب و تابلوهای فرسوده اصلاح می شوند.
وی اظهار کرد: پارک خانواده در خیابان استقلال مراحل مطالعات و طراحی را سپری کرده و مبلغ ۳۰۰میلیون تومان نیز برای آن پیشنهاد شده است، همچنین سعی می شود که اصلاح و توسعه شبکه معابر شهری، از منبع ماده ۱۸۰ انجام گیرد چرا که از سال ۹۳ و ۹۴ هیچ گونه مبلغی تخصیص و پرداخت نشده است.
مزبانی در خصوص پارک شهر و دغدغه شهروندان در این زمینه، اعلام کرد: از درآمدهای جاری تا پایان سال مبلغی حدود ۳۵۰میلیون تومان در نظر خواهیم گرفت، برخی از اسباب بازی ها حذف و برخی وسایل اضاف خواهد شد و همچنین در قسمتی از پارک، از نظر فضای سبز و مهندسی محیطی آن طراحی جدیدی خواهیم داشت.
شهردار شادگان افزود: در محل بازارچه کنونی یک ستی سنتر اداری تجاری و یک پارکینگ در نظر گرفته شده است و طی مطالعات صورت گرفته حدود ۵۵ میلیارد ریال تخصیص خواهد یافت که قسمتی از مبلغ مذکور را از طریق اخذ وام بانکی تامین خواهیم کرد. برای روشنایی قسمتی از خیابان بهبهانی نیا، ورودی از طرف ماهشهر نیز مبلغ ۴۴۰ میلیون تومان تخصیص یافته  و تعداد ۸۶  تابلوی علایم ترافیکی از جمله سرعتکاه ها و علایم هشدار دهنده خریداری و بزودی نصب خواهند شد.
وی در خصوص آبنماها نیز در تاکید کرد: در زمینه آبنماها هم در حال نهضت هستیم به گونه ای که آبنما و روشنایی بهبهانی، پارک شهربازی و مجسمه در عرض دو ماه آینده نصب و به بهره برداری خواهند رسید.
مزبانی در پایان با اشاره به این نکته که بدهی مجسمه ابن سکیت دورقی به زودی پرداخت می شود گفت: از منبع مالیات بر ارزش افزوده، بدهی ۳ساله مجسمه ابن سکیت پرداخت و این مجسمه در ورودی شهر از طرف ماهشهر نصب خواهد شد همچنین سه مجموعه پلی اتیلن جدید بازی، یک استخر توپ، ترامبولین و سرسره بادی نیز برای مجموعه بهبهانی نیا در نظر گرفته شده است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.