پوسترهای هشدار بارانهای سمی دیوارهای اهواز را پوشانده اند!+عکس

پس از تکذیبه های مکرر دانشکده علوم پزشکی و مراکز بهداشتی سرانجام با الصاق توصیه های پزشکی هنگام بارش باران در خوزستان خطرات و ابعاد وسیع آن نمایان شد و در کنار توزیع گسترده این پوسترها، توصیه های حفظ آرامش و همچنین اعلام آمادگی مراکز پزشکی برای خدمات رسانی به بیماران تنفسی و همچنین آسیب دیدگان احتمالی بارش ها نیز شروع شده است. به گزارش التزام و به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکترشکراله سلمان‌زاده معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت معاون بهداشت دانشگاه گفت: خوزستانی‌ها به شایعات درباره بارندگی و مشکلات تنفسی توجه نکننداستان خوزستان با اشاره به اخباری که در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی در خوزستان درباره آغاز بارندگی‌‌ها و تنگی نفس پاییزی منتشر می‌شود، توجه نکنند  و تنها اخبار موثق را باور کرده و بخوانند. وی افزود: برخی در آستانه آغاز باران‌های پاییزی در اهواز با پخش اخبار کذب، اقدام به رعب عمومی می‌کنند در حالی که موثق‌ترین منبع در این زمینه، اداره‌کل هواشناسی خوزستان است و باید اطلاعات سازمان هواشناسی مورد نظر قرار گیرد.
پوسترهای هشدار بارانهای سمی دیوارهای اهواز را پوشانده اند!+عکس

پس از تکذیبه های مکرر دانشکده علوم پزشکی و مراکز بهداشتی سرانجام با الصاق توصیه های پزشکی هنگام بارش باران در خوزستان خطرات و ابعاد وسیع آن نمایان شد و در کنار توزیع گسترده این پوسترها، توصیه های حفظ آرامش و همچنین اعلام آمادگی مراکز پزشکی برای خدمات رسانی به بیماران تنفسی و همچنین آسیب دیدگان احتمالی بارش ها نیز شروع شده است.

به گزارش التزام و به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکترشکراله سلمان‌زاده معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت معاون بهداشت دانشگاه گفت: خوزستانی‌ها به شایعات درباره بارندگی و مشکلات تنفسی توجه نکننداستان خوزستان با اشاره به اخباری که در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی در خوزستان درباره آغاز بارندگی‌‌ها و تنگی نفس پاییزی منتشر می‌شود، توجه نکنند  و تنها اخبار موثق را باور کرده و بخوانند.

وی افزود: برخی در آستانه آغاز باران‌های پاییزی در اهواز با پخش اخبار کذب، اقدام به رعب عمومی می‌کنند در حالی که موثق‌ترین منبع در این زمینه، اداره‌کل هواشناسی خوزستان است و باید اطلاعات سازمان هواشناسی مورد نظر قرار گیرد.

سلمان‌زاده ادامه داد: در موضوع گرد و غبار و هواشناسی و زمان بارش باران‌ها، سازمان هواشناسی مرجع است و این سازمان، تاریخ آغاز بارش در استان خوزستان را نیمه دوم آبان ماه و حدود روزهای ۱۷ و ۱۸  آبان اعلام کرده است.

وی گفت: برای مقابله با مشکلات تنفسی حاصل از باران‌های پاییزی، حوزه درمان در استان خوزستان آمادگی کامل دارد. بیمارستان‌ها و پایگاه‌ها، آمادگی لازم برای ارایه خدمات درمانی و اطلاع‌رسانی را دارند. به منظور پیشگیری از مشکلات تنفسی هنگام بارندگی‌ها نیز آموزش‌ها در سایت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز قرار گرفته است.

رییس مرکز بهداشت خوزستان افزود: در آستانه آغاز بارندگی‌ها در خوزستان، پروتکل درمانی تحت نظر مرکز تحقیقات بیماری‌های ریوی خوزستان تهیه و در تمامی مراکز‌ درمانی و بیمارستان‌ها پخش و توزیع شده است که نحوه  درست برخورد با افرادی که تنگی نفس و حساسیت دارند، آموزش داده شده است، همچنین بیش از ۲۰ هزار پمفلت آموزشی با موضوع ” خودمراقبتی در بحران تنفسی” در بین مراکز جامع خدمات سلامت توزیع شده است که مردم میتوانند با مراجعه به این مراکز، پمفلت های مربوطه را دریافت و مطالعه نمایند.
   

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.