خوزستانی ها همچنان در انتظار باران پائیزی

التزام – این روز‌ها ورود سامانه‌های جدید به سطح کشور باعث به وجود آمدن شرایط جدید هوایی شده است و هوای گرم تابستانی جای خود را به پاییز و عطسه‌هایش داده است. با این وجود هنوز هم در سطح استان خوزستان بوی تابستان با شرجی و کمی گرما باقی مانده است و مناطق جنوبی این […]
خوزستانی ها همچنان در  انتظار باران پائیزی

التزام – این روز‌ها ورود سامانه‌های جدید به سطح کشور باعث به وجود آمدن شرایط جدید هوایی شده است و هوای گرم تابستانی جای خود را به پاییز و عطسه‌هایش داده است.

با این وجود هنوز هم در سطح استان خوزستان بوی تابستان با شرجی و کمی گرما باقی مانده است و مناطق جنوبی این استان درگیر این پدیده جوی هستند.

آبادان، اهواز، خرمشهر، ماهشهر، هندیجان، شادگان و دیگر شهرهای جنوبی همچنان درگیر پدیده شرجی بوده و پاییز کمی از این منطقه فاصله دارد.

اما در قسمت شمالی این استان در منطقه کوهستانی زاگرس، شهرستان‌های ایذه، باغملک، لالی، مسجدسلیمان، اندیمشک و… با ورود پاییز به استان کاهش دما را شاهد بوده و این پدیده در حالی است که سرما درشب‌ها محسوس است.

با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته در هفته‌های اخیر احتمال اینکه تا دو هفته آینده نیز هیچ بارندگی و سیستم بارشی به سطح استان وارد نشود وجود دارد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.