بعد فرهنگی خوزستان زیر سایه اقتصاد مغفول مانده است

التزام – سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: بعد فرهنگ غنی استان خوزستان زیر سایه مسائل اقتصادی و صنعتی این استان مغفول مانده است. دکترعلی حسین حسین زاده در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به اهمیت فرهنگ عاشورایی در جامعه اظهار کرد: تفاوت اساسی بین انقلاب […]
بعد فرهنگی خوزستان زیر سایه اقتصاد مغفول مانده است

التزام – سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: بعد فرهنگ غنی استان خوزستان زیر سایه مسائل اقتصادی و صنعتی این استان مغفول مانده است.

دکترعلی حسین حسین زاده در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به اهمیت فرهنگ عاشورایی در جامعه اظهار کرد: تفاوت اساسی بین انقلاب شکوهمند اسلامی کشور ما و سایر کشور ها این است که سیاستمداران ما عالمان دینی هستند و این مسئله اهمیت جایگاه دین و فرهنگ اسلامی در کشور را به خوبی نمایش می دهد.

وی افزود: یکی از مباحث جدی که در این زمان نیازمند توجه فراوان است، مسئله مفقود ماندن حوزه فرهنگ و هنر در جامعه با وجود اهمیت و جایگاه رفیع این بخش در جامعه است.

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به لزوم انجام تحقیقات میدانی در این خصوص تصریح کرد: استان خوزستان از دیرباز در بخش فرهنگ و هنر دارای پتانسیل های فراوانی بوده اما متاسفانه در اکثر اوقات با عنوان استانی اقتصادی معرفی می شود و توجهی به بعد فرهنگی آن نمی شود.

حسین زاده گفت: ظرفیت های فرهنگی خوزستان باید شناسایی و معرفی و زاویه دید به استان باید تغییر کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بحث فرهنگ را باید از جهات مختلف در استان مورد بررسی قرار داد، زیرا این بخش در خوزستان دارای اهمیت و جایگاه بسیار حساسی است.

در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات همایون قنواتی، محمد جوروند به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان معارفه شد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.