آئین رونمایی از کتاب «یا اللابسه احلی فستان» برگزار شد+عکس

التزام – آئین رونمایی از کتاب شعر عربی حوزه ی کودک «یا اللابسه احلی فستان»، اثر سیده سمیه مشعشعی، شاعر و نویسنده اهوازی، با حضور جمعی از فرهنگ دوستان این شهرستان و در غیاب مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد. در این مراسم که […]
آئین رونمایی از کتاب «یا اللابسه احلی فستان» برگزار شد+عکس

التزام – آئین رونمایی از کتاب شعر عربی حوزه ی کودک «یا اللابسه احلی فستان»، اثر سیده سمیه مشعشعی، شاعر و نویسنده اهوازی، با حضور جمعی از فرهنگ دوستان این شهرستان و در غیاب مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
در این مراسم که مجریگری آن را منا دغاغله عهده دار بود، یاسر زابیه مدرس و ادیب، حمید طرفی مورخ، هنا مهتاب شاعر، سهام سجیراتی مدرس دانشگاه، فاطمه سجیراتی نقاش و تصویرگر طرح های کتاب، رضا فریدونی عضو موسس ان جی او فانوس و فعال اجتماعی و قاسم آل کثیر ضمن طرح سوالات مختلف از خانم مشعشعی به بیان نکاتی در خصوص نقاط ضعف و قوت کتاب «یا اللابسه احلی فستان» پرداختند.
عدم حضور مسئولین فرهنگی اداره کل و انتشار تنها ۸ کتاب از مجموع ۱۴۷ کتاب آماده ی چاپ شاعران و نویسندگان عرب خوزستانی و عدم اهتمام به این مقوله از نکات برجسته و قابل تاملی بود که در سخن اکثر منتقدین مطرح شده است که جا دارد به این موضوع نیز بصورت ویژه توجه گردد.


سیده سمیه مشعشعی، نویسنده و شاعر کتاب «یا اللابسه احلی فستان» در گفتگویی کوتاه به خبرنگار التزام در اهواز گفت: در حوزه کودک عرب خوزستان هیچگونه فعالیتی صورت نگرفته است و این موضوع من را بر آن داشت تا در این زمینه تلاشی بکنم و چاپ کتاب شعر، اولین اقدام من بوده است.
نویسنده و شاعر کتاب «یا اللابسه احلی فستان» در خصوص انتخاب اسم کتاب خاطرنشان کرد: این اسم را از اولین شعر کتاب برگرفتم چرا که مضامین و مفاهیمی گسترده تر از یک اسم دارد.
وی در پایان ضمن گله مندی از عدم حضور مسئولین فرهنگی استانی در آئین رونمایی از کتاب اظهار کرد: جا دارد از تمامی دوستانی که من را همراهی کردند و در اجرای هر چه بهتر آئین رونمایی همکاری نمودند تشکر نمایم. همسر عزیزم و دکتر حسین عباسی سهم بالایی در موفقیت من دارند که جا دارد از این عزیزان هم صمیمانه تقدیر و تشکر ویژه ای نمایم.
سیده سمیه مشعشعی در تاریخ ۱ خرداد ۱۳۶۳ در اهواز چشم به دنیا گشود. دارای مدرک تحصیلی کارشناسی معارف اسلامی است و شعر گفتن را از دوران دبیرستان و شعر در حوزه گروه سنی کودکان را از سه سال پیش آغاز نمود. در سال ۱۳۹۰ ازدواج کرد و حاصل این وصلت یک فرزند دختر به نام صابرین است.

نمونه ای از اشعار کتاب:

الفنّان
ارسم ارسم یا فنان
ارسم و العب بالألوان
ارسم بیتاً .. ارسم بقره
ارسم ماءً تَحتَ الشَجَره
ارسم عصفوراً فرحان
یتجوّلُ فَوق الأغصان
ارسم سمکاً یا رسّام
یجری فی بحرِ الأحلام
ارسم شجراً مِن رُمان
و اغرسها فی کلِّ مکان
ارسم ارسم یا فنان
ارسم و العب بالألوان

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.