دبیر جشنواره تئاتر فتح خرمشهر: تنها ۱۷ اثر به مرحله نهایی راه یافت

التزام – دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت- فتح خرمشهر، شمار آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره تئاتر را ۲۱۹ اثر اعلام کرد که از این تعداد ۱۷ اثر به مرحله نهایی راه یافتند. حسین مسافر آستانه در حاشیه افتتاحیه این جشنواره، ایجاد دبیرخانه دائمی را لازمه داشتن جشنواره مقاومت خوب و ارتقای سطح آن به جشنواره بین المللی دانست و اظهار کرد: اگر بخواهیم جشنواره خوبی داشته باشیم باید دبیرخانه فعال و دبیری فعال داشته و در طول سال برای آن برنامه ریزی داشت و به این ترتیب می توان به سرعت مسیر را به سمت حرفه بین المللی شدن طی کرد.وی، توان تولید آثار مورد قبول و جذاب برای جهان را از ویژگی های یک جشنواره بین المللی برشمرد و افزود: جشنواره بین المللی تنها با ارائه یک و دو کار خارجی تعریف نمی شود، بلکه جشنواره بین المللی ساز و کار خاص خود را دارد و باید آثاری ارائه کند که برای تمام مردم جهان جذاب باشد و مردم دنیا بخواهند آثارش درباره دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر را تماشا کنند.دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت- فتح خرمشهر در پاسخ به پرسشی در خصوص ارزیابی کیفیت آثار پذیرش شده در نوزهمین جشنواره تئاتر مقاومت وفتح خرمشهر نسبت به سال گذشته، عنوان کرد: نباید از جشنواره که در طول سال برای برگزاری آن برنامه ریزی نشده و محدود به فراخوان است انتظار افزایش سطح را داشت.وی اضافه کرد: در این جشنواره تنها می توان با توجه به کیفیت اجرایی و با یک بررسی، آثاری در خور شان را انتخاب کرد.
دبیر جشنواره تئاتر فتح خرمشهر: تنها ۱۷ اثر به مرحله نهایی راه یافت

التزام – دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت- فتح خرمشهر، شمار آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره تئاتر را ۲۱۹ اثر اعلام کرد که از این تعداد ۱۷ اثر به مرحله نهایی راه یافتند.
حسین مسافر آستانه در حاشیه افتتاحیه این جشنواره، ایجاد دبیرخانه دائمی را لازمه داشتن جشنواره مقاومت خوب و ارتقای سطح آن به جشنواره بین المللی دانست و اظهار کرد: اگر بخواهیم جشنواره خوبی داشته باشیم باید دبیرخانه فعال و دبیری فعال داشته و در طول سال برای آن برنامه ریزی داشت و به این ترتیب می توان به سرعت مسیر را به سمت حرفه بین المللی شدن طی کرد.
وی، توان تولید آثار مورد قبول و جذاب برای جهان را از ویژگی های یک جشنواره بین المللی برشمرد و افزود: جشنواره بین المللی تنها با ارائه یک و دو کار خارجی تعریف نمی شود، بلکه جشنواره بین المللی ساز و کار خاص خود را دارد و باید آثاری ارائه کند که برای تمام مردم جهان جذاب باشد و مردم دنیا بخواهند آثارش درباره دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر را تماشا کنند.
دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت- فتح خرمشهر در پاسخ به پرسشی در خصوص ارزیابی کیفیت آثار پذیرش شده در نوزهمین جشنواره تئاتر مقاومت وفتح خرمشهر نسبت به سال گذشته، عنوان کرد: نباید از جشنواره که در طول سال برای برگزاری آن برنامه ریزی نشده و محدود به فراخوان است انتظار افزایش سطح را داشت.
وی اضافه کرد: در این جشنواره تنها می توان با توجه به کیفیت اجرایی و با یک بررسی، آثاری در خور شان را انتخاب کرد.

مسافر آستانه در ادامه شمار آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره تئاتر را ۲۱۹ اثر اعلام کرد که از این تعداد ۱۷ اثر به مرحله نهایی راه یافتند.
وی توضیح داد: از میان آثار رسیده به دبیرخانه ۱۳۰ اثر در بخش مسابقه صحنه ای بوده که ۹ نمایش در بخش مسابقه ای و جنبی انتخاب شد و ۸۵ اثر نیز در بخش خیابانی به دبیرخانه ارسال شده بود که از این میان هشت اثر در بخش مسابقه و سه نمایش برای بخش جنبی برگزیده شد.
دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت- فتح خرمشهر ادامه داد: علاوه بر نمایش های خیابانی و صحنه ای انتخاب شده چهار نمایش میهمان نیز به صورت محیطی و صحنه ای در آبادان و خرمشهر اجرا می شوند.
وی از اجرای شش نمایش خیابانی در آبادان و خرمشهر در نخستین روز آغاز جشنواره خبر داد و افزود: سه اثر آن در خرمشهر و سه اثر نیز در آبادان بود.
مسافر آستانه به نمایش «دریادلان» (تئاتر اجرا شده در آیین افتتاحیه) اشاره کرد و افزود: این نمایش با یک طراحی ویژه در موسیقی و حرکت توام با یک نمایش محیطی ترکیبی ایجاد کرده که اجرایی متفاوت از تئاتر است و می تواند مفاهیم ارزشی را در خود متبلور کند.
وی همچنین از نمایش سبز، سپید، سرخ با موضوع شهدای مدافع حرم به عنوان دیگر نمایش ارزشی نزدیک به نمایش دریادلان یاد کرد.
دبیر نوزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت- فتح خرمشهر در پایان، روند برگزاری جشنواره را تا کنون رضایت بخش ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم تا روز پایانی اجرا، آثار ارائه شده رضایت مردم و ارواح مطهر شهدا را کسب کنند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.