سرانجام فرهنگسرای ملافاضل سکرانی افتتاح شد

التزام - فرهنگسرای ملا فاضل سکرانی در منطقه 15 خرداد شادگان در دو کیلومتری آرامگاه ملافاضل سکرانی با حضور حسین نوش آبادی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدمهدی احمدی مدیرکل امور استان ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بهره برداری قرار گرفت. این فرهنگسرا دومین فرهنگسرای شادگان است که فرهنگسرای نخست به نام ابن سکیت از مشاهیر علم و ادب این دیار است.فرهنگسرای ملا فاضل سکرانی در مساحت یک هزار و 600 متر زیربنا و اعتبار هزینه شده 200 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی استانی و تملک دارایی سرمایه ای سال 90 کلنگ زنی شد.این فرهنگسرا شامل تالار نمایش 330 نفره، اتاق گریم، سالن انتظار، گالری، سایت اداری، سایت های آموزشی و محل های استقرار کانون های فرهنگی و هنری است.
سرانجام فرهنگسرای ملافاضل سکرانی افتتاح شد

التزام – فرهنگسرای ملا فاضل سکرانی در منطقه ۱۵ خرداد شادگان در دو کیلومتری آرامگاه ملافاضل سکرانی با حضور حسین نوش آبادی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدمهدی احمدی مدیرکل امور استان ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بهره برداری قرار گرفت.
این فرهنگسرا دومین فرهنگسرای شادگان است که فرهنگسرای نخست به نام ابن سکیت از مشاهیر علم و ادب این دیار است.
فرهنگسرای ملا فاضل سکرانی در مساحت یک هزار و ۶۰۰ متر زیربنا و اعتبار هزینه شده ۲۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی استانی و تملک دارایی سرمایه ای سال ۹۰ کلنگ زنی شد.
این فرهنگسرا شامل تالار نمایش ۳۳۰ نفره، اتاق گریم، سالن انتظار، گالری، سایت اداری، سایت های آموزشی و محل های استقرار کانون های فرهنگی و هنری است.

ملا فاضل سکرانی معروف ترین و نامدارترین شاعر عرب در دوره معاصر خوزستان بود که ماه محرم سال ۱۳۴۰ هجری قمری مصادف با سال ۱۳۰۲ هجری شمسی در شهر شادگان به دنیا آمد و در سال ۱۳۹۲ درگذشت.
این شاعر و ادیب خوزستانی یک سال پیش از مرگش در اهواز موفق به کسب جایزه دو سالانه ‘عیلام’ توسط موسسه فرهنگی هنری ‘المعلم’ شد.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.