۱۱۲نفر کشته شدند/پاریس پادگان شد / آخرین اخبار از حملات تروریستی در فرانسه

التزام به نقل از ایرنا- شهردار پاریس به مردم این شهر توصیه کرده که برای حفظ جانشان در خانه های خود بمانند، رییس جمهور این کشور در سراسر فرانسه حالت فوق العاده اعلام کرده و پیام های همدردی و تسلیت سران جهان به مقام های فرانسوی در حال ارسال است.پلیس پاریس اعلام کردکه دراثر دو تیراندازی و سه انفجار در حدود ساعت 22 جمعه شب به وقت محلی درناحیه های 10 و 11 پاریس، دست کم 30 نفر کشته شدند که دقایقی بعد تعداد کشته ها به 112 نفر و تعداد گروگانها به 100 نفر افزایش یافت، زخمی ها نیز 60 نفر اعلام شد. رییس جمهوری فرانسه و وزیرامور خارجه آلمان در استادیوم بودند.رییس جمهوری فرانسه و وزیرخارجه آلمان در استادیوم بودند.**آخرین اخبار در مورد این حملات به شرح زیر است:-گروه تروریستی داعش در یک پیام توییتری با یاد کردن از این حملات به عنوان 11 سپتامبر فرانسه، مسوولیت این حملات را برعهده گرفت.- پلیس فرانسه در یک خبر فوری اعلام کرد: تنها در سالن باتکلان بیش از یکصد تن کشته شدند- وزارت کشور فرانسه اعلام کرد، احتمالا آمار تلفات تا صبح شنبه به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت- فرانسوا اولاند به همراه نخست وزیر فرانسه وارد سالن باتکلان شد.-برخی منابع خبری: پلیس فرانسه برای به دام انداختن تروریست ها اطراف محل گروگانگیری در سالن نمایش پاریس را مین گذاری و تله های انفجاری را فعال کرده است.-شهردار پاریس: مردم از خانه ها بیرون نیایند
۱۱۲نفر کشته شدند/پاریس پادگان شد / آخرین اخبار از حملات تروریستی در فرانسه

التزام به نقل از ایرنا- شهردار پاریس به مردم این شهر توصیه کرده که برای حفظ جانشان در خانه های خود بمانند، رییس جمهور این کشور در سراسر فرانسه حالت فوق العاده اعلام کرده و پیام های همدردی و تسلیت سران جهان به مقام های فرانسوی در حال ارسال است.
پلیس پاریس اعلام کردکه دراثر دو تیراندازی و سه انفجار در حدود ساعت ۲۲ جمعه شب به وقت محلی درناحیه های ۱۰ و ۱۱ پاریس، دست کم ۳۰ نفر کشته شدند که دقایقی بعد تعداد کشته ها به ۱۱۲ نفر و تعداد گروگانها به ۱۰۰ نفر افزایش یافت، زخمی ها نیز ۶۰ نفر اعلام شد. رییس جمهوری فرانسه و وزیرامور خارجه آلمان در استادیوم بودند.
رییس جمهوری فرانسه و وزیرخارجه آلمان در استادیوم بودند.
**آخرین اخبار در مورد این حملات به شرح زیر است:
-گروه تروریستی داعش در یک پیام توییتری با یاد کردن از این حملات به عنوان ۱۱ سپتامبر فرانسه، مسوولیت این حملات را برعهده گرفت.
– پلیس فرانسه در یک خبر فوری اعلام کرد: تنها در سالن باتکلان بیش از یکصد تن کشته شدند
– وزارت کشور فرانسه اعلام کرد، احتمالا آمار تلفات تا صبح شنبه به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت
– فرانسوا اولاند به همراه نخست وزیر فرانسه وارد سالن باتکلان شد.
-برخی منابع خبری: پلیس فرانسه برای به دام انداختن تروریست ها اطراف محل گروگانگیری در سالن نمایش پاریس را مین گذاری و تله های انفجاری را فعال کرده است.
-شهردار پاریس: مردم از خانه ها بیرون نیایند

 

-روسیه حملات پاریس را محکوم و به فرانسه پیشنهاد همکاری در تحقیق پیرامون حوادث اخیر پاریس کرد.
-صدای دو انفجار دیگر در نزدیکی مکان گروگان گیری در سالن نمایش باتکلان پاریس شنیده شد
-ریاست جمهوری مصر حملات پاریس را محکوم کرد
-مدارس پاریس امروز (شنبه) تعطیل اعلام شد
– توییتر دیوید کامرون :من از رویداد امشب پاریس شوکه هستم. دعاهای ما با مردم فرانسه است. ما هر چه در توان داریم کمک می کنیم .
-اولاند: می دانیم از کجا می آیند و چه کسانی هستند. ما باید اتحاد و خونسردی کشورمان برای حفاظت خودمان در برابر تروریست ها را نشان دهیم
-۲۰۰ سرباز به مناطق ۱۰ و ۱۱ پاریس به منظور تامین امنیت اعزام شدند
– گزارش روزنامه فرانسوی «لیبراسیون» تصریح می کند در دو منطقه پاریس چند تیراندازی وجود داشته است.
– خبرگزاری فرانسه به نقل از چند منبع: یکی از انفجار ها در نزدیکی ورزشگاه پاریس و بصورت حمله انتحاری بوده است
-سی ان ان: منابع امنیتی گفتند انفجار در استادیوم پاریس انتحاری بوده است
-سباستین کورتز وزیر امورخارجه اتریش ضمن اعلام همبستگی با مردم فرانسه، حادثه پاریس را عمیقا شوک آور خواند
-پلیس فرانسه: دو انفجارناشی از حمله انتحاری بوده است
– برخی منابع خبری اعلام کرده اند یک نفر از داخل گروگان ها در فیس بوک پستی گذاشته با این عبارات که هنوز عده ای زنده مانده اند….دارند یکی یکی همه را سلاخی می کنند و همه جا پر از جسد است
-۵ خط مترو در پاریس بسته شد
-گفته می شود پلیس فرانسه تعدادی از مهاجمان را کشته است
– پلیس پاریس اعلام کرد، عملیات آزادسازی گروگان ها در سالن کنسرت باتکلان پاریس پایان یافت و ۲ گروگانگیر در این عملیات کشته شدند.
– به گفته شاهدان عینی در این اقدام تروریستی ۸۰ تا ۱۰۰نفر کشته شده اند. آنان اظهار داشتند گروگان گیرها بسیار جوان بودند و زبان فرانسه را به خوبی و بدون لهجه صحبت می کردند
– برج ایفل به احترام جان باختگان حملات تروریستی پاریس خاموش شد

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.