گفت و گوها در وین درباره اجرای برجام پیشرفت خوبی داشت

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی گفت که مذاکرات با ۱+۵ درباره اجرای برجام که در حاشیه مذاکرت صلح سوریه در وین برگزار شد، خوب و سازنده بوده است.ظریف پس از نشست صلح سوریه در وین در جمع خبرنگاران با اشاره به این که دستورات مقام معظم رهبری مبنای بسیاری از بحث هایی […]
گفت و گوها در وین درباره اجرای برجام پیشرفت خوبی داشت

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی گفت که مذاکرات با ۱+۵ درباره اجرای برجام که در حاشیه مذاکرت صلح سوریه در وین برگزار شد، خوب و سازنده بوده است.
ظریف پس از نشست صلح سوریه در وین در جمع خبرنگاران با اشاره به این که دستورات مقام معظم رهبری مبنای بسیاری از بحث هایی بود که این دو روز صورت گرفته است، اظهار کرد: درباره تسریع اجرای تعهدات طرف مقابل، بحث های متعددی با ۱+۵ بویژه آمریکایی ها داشتیم و ما می خواستیم اطمینان حاصل کنیم از این که این تعهدات در زمینه های مختلف برجام انجام می شود.
وی ادامه داد یکی از موضوعات مساله اراک است در این زمینه بحث مفصلی کردیم از جمله در مورد تعهدات طرف مقابل برای بازسازی اراک که پیشرفت خوبی داشتیم.
وی اضافه کرد: در باره اقدامات آمریکایی ها که باید انجام دهند و برای ارائه تضمین به شرکای تجاری ما برای این که مانع تجارت با ایران نشوند ، گفت و گو شده است و در این زمینه ها توافق های خوبی صورت گرفت و قرار شد روی آن بیشتر کار شود .
وزیر خارجه کشورمان گفت : سه جلسه داشتیم که در هرکدام آنها با واشنگتن هماهنگی کردند و پاسخ به ما دادند.
وی گفت، امیدواریم جلساتی که پنجشنبه و جمعه داشتیم به روند اجرایی شدن برجام کمک کند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.