کوچکترین کتابخانه دنیا با کتابهای بند انگشتی !

التزام - آقای جوزف تاری جمع‌آوری این کتاب‌های بسیار کوچک را از سال 1972‌آغاز کرده است و اکنون به مجموعه کتاب‌هایش بسیار افتخار می‌کند. کوچک‌ترین کتاب چاپی جهان که ابعادش 2.9 در3.2 میلی‌متر است هم یکی از کتاب‌های این کتابخانه مینیاتوری را تشکیل می‌دهد. آقای تاری پیش از این صاحب یک چاپخانه بوده و به همین خاطر از سال‌ها پیش علاقه فراوانی به جمع‌آوری آثار چاپی نفیس و کمیاب داشته است. در این کتابخانه علاوه بر 4‌هزار و 500‌کتاب، 15‌روزنامه کوچک هم وجود دارند که کوچک‌ترین نمونه آن ابعادش 19‌در 26‌ میلی‌متر است. مجموعه‌های او شامل طیف گسترده ای از موضوعات مذهبی، سیاسی، موسیقی و ورزشی است. کتابخانه جوزف طاری به عنوان کوچکترین کتابخانه جهان به رسمیت شناخته شده است.
کوچکترین کتابخانه دنیا با کتابهای بند انگشتی !

التزام – آقای جوزف تاری جمع‌آوری این کتاب‌های بسیار کوچک را از سال ۱۹۷۲‌آغاز کرده است و اکنون به مجموعه کتاب‌هایش بسیار افتخار می‌کند.

کوچک‌ترین کتاب چاپی جهان که ابعادش ۲٫۹ در۳٫۲ میلی‌متر است هم یکی از کتاب‌های این کتابخانه مینیاتوری را تشکیل می‌دهد.

آقای تاری پیش از این صاحب یک چاپخانه بوده و به همین خاطر از سال‌ها پیش علاقه فراوانی به جمع‌آوری آثار چاپی نفیس و کمیاب داشته است.

در این کتابخانه علاوه بر ۴‌هزار و ۵۰۰‌کتاب، ۱۵‌روزنامه کوچک هم وجود دارند که کوچک‌ترین نمونه آن ابعادش ۱۹‌در ۲۶‌ میلی‌متر است.

مجموعه‌های او شامل طیف گسترده ای از موضوعات مذهبی، سیاسی، موسیقی و ورزشی است. کتابخانه جوزف طاری به عنوان کوچکترین کتابخانه جهان به رسمیت شناخته شده است.

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.