صنایع فولاد و لزوم توجه به نیازهای رانندگان

التزام -  محمد علی جدید الاسلام - کلانشهر اهواز یکی از شهرهای صنعتی کشور است. صنایع مختلف و بزرگی در اهواز مشغول فعالیت هستند که شرکتهای صنایع فولاد از جمله مهمترین انها می باشد. شرکتهای صنایع فولاد و نقش انها در توسعه کشور و زیر ساخت ها بر کسی پوشیده نیست اما برخی مدیریت های ضعیف سبب مشکلاتی برای مردم همجوار و نیروهای مرتبط به وجود اورده است. باران های اسیدی سنوات گذشته و الودگی های فراوان محیط زیستی، همچنین ظلم مضاعف بر رانندگان مظلومی که حمل بار و محصولات این صنایع را برعهده دارند از جمله مسائل قابل تامل است که باید بررسی شود. رانندگان حمل بار محصولات صنایع فولاد قشری زحمت کش و سخت کوش هستند که در سرما و گرمای طاقت فرسای خوزستان کالاها و محصولات شرکتها را جا به جا می کنند تا فعالیت صنایع فولاد به نتیجه برسد.
صنایع فولاد و لزوم توجه به نیازهای رانندگان

التزام –  محمد علی جدید الاسلام – کلانشهر اهواز یکی از شهرهای صنعتی کشور است. صنایع مختلف و بزرگی در اهواز مشغول فعالیت هستند که شرکتهای صنایع فولاد از جمله مهمترین انها می باشد. شرکتهای صنایع فولاد و نقش انها در توسعه کشور و زیر ساخت ها بر کسی پوشیده نیست اما برخی مدیریت های ضعیف سبب مشکلاتی برای مردم همجوار و نیروهای مرتبط به وجود اورده است.

باران های اسیدی سنوات گذشته و الودگی های فراوان محیط زیستی، همچنین ظلم مضاعف بر رانندگان مظلومی که حمل بار و محصولات این صنایع را برعهده دارند از جمله مسائل قابل تامل است که باید بررسی شود. رانندگان حمل بار محصولات صنایع فولاد قشری زحمت کش و سخت کوش هستند که در سرما و گرمای طاقت فرسای خوزستان کالاها و محصولات شرکتها را جا به جا می کنند تا فعالیت صنایع فولاد به نتیجه برسد.

رانندگان زحمتکش حمل محصولات صنایع فولاد اکثرآ غیر بومی و شهرستانی هستند که برای انجام کار ترک خانواده و محل سکونت می کنند تا برای حمل بار به مبدا برسد و بارگیری نماید. این رانندگان مظلوم پس از ساعتها رانندگی و طی مسیر طولانی به ترمینال باربری امده تا با اعلام بار محصول را تحویل گرفته و به مقصد برسانند اما متاسفانه هیچ گونه امکانات و لوازمی برای استراحت و تجدیدقوا ندارند. سایت های اعلام بار ترمینال اهواز و صنایع فولاد امکانات رفاهی مناسب ندارند و رانندگان ساعتها در هوای الوده تنفس می کنند تا دوباره به جاده بزنند. یکی از مشکلات عمده رانندگان در سایتهای صنایع فولاد نبود امنیت است چنانکه مشاهده شد وسائل و مدارک رانندگان بارها مورد سرقت قرار گرفت (پرونده ها در پاسگاه ها گاه هستند).

شرکتهای صنایع فولاد ایران، گروه ملی و کاویان از جمله شرکتهای بزرگی هستند که روزانه هزاران تن محصول تولید می کنند و باید این بارها توسط این رانندگان مظلوم حمل و جا به جا شوند تا فعالیت شرکتها متوقف نشود. اگر سری به سایتهای صنایع فولاد در کلانشهر اهواز بزنیم مشاهده می کنیم که صدها تریلر و کامیون در وضعی اشفته و نامناسب پارک کرده و منتظر بار هستند این رانندگان اگر فصل تابستان باشد اب خنک و سردی برای شرب ندارند تا عطش خود را فرو نشانند. اگر رانندگان در فصل زمستان به سایتهای صنایع فولاد مراجع کنند مکانی مناسب برای خواب و استراحت ندارند تا خستگی را از خود دور کنند لذا ناچاراً برای غلبه برسرما از گاز پیک نیک برای گرم کردن خود استفاده کنند که در برخی موارد خطراتی داشته و به مرگ رانندگان انجامیده است .

یکی از موارد رانت خواری برخی مسئولین صنایع فولاد دیرپرداخت کردن کرایه رانندگان است که سبب و زیان به این مظلومان بی پناه می شود حال انکه شرکت معظم صنایع فولاد دارای سرمایه هنگفت است و می تواند با تدابیر لازم این مسئله را حل کند.

البته مسئولین شرکت صنایع فولاد برای حل مشکلات رفاهی رانندگان زحمت کش راهکارهایی را اندیشیده اند که روی کاغذ مانده است. طی ملاقات با مسئولین روابط عمومی شرکت صنایع فولاد پیگیر حل مشکل سایت مناسب رفاهی برای رانندگان شدیم که توجیهات غیر منطقی ارائه کردند از جمله وجود معارض برای سایت جدید (درب شماره۵ ) حال انکه شرکت صنایع فولاد که دارای سرمایه هنگفت است و باشگاه داری می کند می تواند به جای ریخت و پاش های ورزشی کمی هم به فکر همکاران مظلوم خود باشد که نقش مهمی در فعالیت شرکت دارند.

در پایان لازم به ذکر است که رانندگان جاده ای نقش مهمی در حمل کالا و محصولات صنایع شرکتها دارند و چنانچه مسائل رفاهی انها حل نشود سبب خسارات جبران ناپذیری می شویم. زیرا اگر رانندگان جاده ای که صاحبان و کاربران اصلی جاده ها هستند از توان روحی و جسمی بالایی برخوردار نباشند موجبات بروز سوانح رانندگی و تصادفات دل خراش می شود که گزارشهای پلیس راهور موید این مطلب است. اگر به گزارشهای مسئولین پلیس راهور توجه کنیم یکی از دلائل مهم تصادفات جاده ای را خواب الودگی و عدم تمرکز رانندگان بیان می کند که ناشی از عدم استراحت و تجدید قوای رانندگان است افرادی که روزها دور از خانواده در جاده ها مشغول خدمت رسانی هستند.

امیدواریم مسئولین استان و کلانشهر اهواز نسبت به این مسئله توجه لازم را بنمایند تا رانندگان مظلوم جاده ای با اشتیاق بیشتری به استان و شهر ما بیایند و با پذیرایی مناسب خاطره خوشی داشته باشند. وسلام

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.