بی مِهری به مِهرسازان!

روز خبرنگار برای خبرنگاران و دست اندرکاران تنها نشریه دارای مجوز رسمی شهرستان، یعنی هفته نامه التزام، 2وجه کاملا متضاد داشت.   وجه اول:در این روز عده ی کثیری از مردم با ارسال پیامک های تبریک به مدیرمسئول هفته نامه و نیز با سرودن اشعاری به این مناسبت و تقدیم آنها به دست اندرکاران این هفته نامه مردمی و با تقدیم دسته گُل، موجبات انبساط خاطر، تقویت روحیه و تجدید عزم دوستان و فرزندان شهر خود شدند. مردم با این کارها قدرشناسی خود را از نشریه ی خودشان اعلام کردند و برای هفته نامه سنگ تمام گذاشتند.   وجه دوم:درست برعکس مردم که خودجوش و برنامه ریزی نشده، اوج معرفت را نشان دادند و خدمتگذاران خود در هفته نامه التزام را مورد لطف و تفقد قرار دادند، مسئولان با بی تفاوتی از کنار این روز گذشتند. دریغ از برگزاری یک مراسم ساده .
بی مِهری به مِهرسازان!

روز خبرنگار برای خبرنگاران و دست اندرکاران تنها نشریه دارای مجوز رسمی شهرستان، یعنی هفته نامه التزام، ۲وجه کاملا متضاد داشت.

 

وجه اول:
در این روز عده ی کثیری از مردم با ارسال پیامک های تبریک به مدیرمسئول هفته نامه و نیز با سرودن اشعاری به این مناسبت و تقدیم آنها به دست اندرکاران این هفته نامه مردمی و با تقدیم دسته گُل، موجبات انبساط خاطر، تقویت روحیه و تجدید عزم دوستان و فرزندان شهر خود شدند. مردم با این کارها قدرشناسی خود را از نشریه ی خودشان اعلام کردند و برای هفته نامه سنگ تمام گذاشتند.

 

وجه دوم:
درست برعکس مردم که خودجوش و برنامه ریزی نشده، اوج معرفت را نشان دادند و خدمتگذاران خود در هفته نامه التزام را مورد لطف و تفقد قرار دادند، مسئولان با بی تفاوتی از کنار این روز گذشتند. دریغ از برگزاری یک مراسم ساده .

هفته نامه ای که برای انعکاس مشکلات مردم از هیچ تلاشی فروگذار نیست و با نداری و تنگدستی و با مشقت و رنج طاقت فرسا چاپ و منتشر می شود تا شادگان در پشت لایه های انزوا و فراموشی از یاد نرود، خود به فراموشی سپرده شد و به خاطر مبارک هیچ مسئولی خطور نکرد که چنین مناسبتی وجود دارد.
التزامی که به انعکاس خبرهای شادی و غم مردم همیشه پیشگام و پرتلاش و نستوه، در روز خبرنگار در یاد و خاطر هیچ مسئولی جا نداشت. ما البته توقع زیادی نداریم و به دنبال بزرگداشت و تکریم و مراسم باشکوه نیستیم امام این فراموشی فرهنگی و عدم اعتنا به مناسبتهای خاص رسانه ای نشان از جایگاه ضعیف فرهنگ و رسانه در ذهن مسئولین محلی دارد. نشان می دهد که مسئولین ما در شهری که دغدغه ی اصلی اش فرهنگی است، چقدر به فرهنگ و فرهنگ پروران بی تفاوت و بی مهرند.
ما همچنان در گمنامی و با نداری و عسرت به رسالت مطبوعاتی خود در چارچوب قانون و عرف ادامه می دهیم و برای اعتلای فرهنگی این شهر و درمان نابسامانیهای اجتماعی اش کماکان کوشا هستیم اما کاش «التزام» ِما، این برگ سبز که تحفه درویش است در اثر غفلت و بی پشتوانه بودن، در باد خزان مسئولین پژمرده نشود!

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.