درآمدهای مالیاتی نقش مهمی در توسعه و آبادانی استان دارد

التزام – محسن کاویانی، مدیرکل امورمالیاتی استان خوزستان در خصوص يکپارچه سازي فرآيندهاي مالياتي و شفافت سازی اقتصادي گفت: ماليات يكي از مهمترين ابزارهاي هدايت و كنترل ساير مولفه هاي اقتصادي به سوي تحقق محورهاي اقتصاد مقاومتي است و همچنین كارآمدترين و بهترين روش حركت نظام مالياتي در مسير تحقق منويات رهبر معظم انقلاب «مد» در خصوص اقتصاد مقاومتي است و علاوه بر موارد مذکور، تكميل بانك اطلاعاتي جامع براي همه فعالان اقتصادي و اجراي كامل طرح جامع مالياتي خواهد بود. کاویانی خاطرنشان کرد:  با اجراي طرح جامع مالياتي، اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم و ارتقاي فرهنگ مالياتي در ميان آحاد جامعه، اقتصادي بدون اتکا به درآمدهاي نفتي خواهیم داشت و به منظور بهبود نظام مالياتي کشور و برقراري عدالت مالياتي، اجراي طرح جامع مالياتي عملیاتی گردیده است.
درآمدهای مالیاتی نقش مهمی در توسعه و آبادانی استان دارد

التزام – محسن کاویانی، مدیرکل امورمالیاتی استان خوزستان در خصوص یکپارچه سازی فرآیندهای مالیاتی و شفافت سازی اقتصادی گفت: مالیات یکی از مهمترین ابزارهای هدایت و کنترل سایر مولفه های اقتصادی به سوی تحقق محورهای اقتصاد مقاومتی است و همچنین کارآمدترین و بهترین روش حرکت نظام مالیاتی در مسیر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب «مد» در خصوص اقتصاد مقاومتی است و علاوه بر موارد مذکور، تکمیل بانک اطلاعاتی جامع برای همه فعالان اقتصادی و اجرای کامل طرح جامع مالیاتی خواهد بود.
کاویانی خاطرنشان کرد:  با اجرای طرح جامع مالیاتی، اصلاح قانون مالیات های مستقیم و ارتقای فرهنگ مالیاتی در میان آحاد جامعه، اقتصادی بدون اتکا به درآمدهای نفتی خواهیم داشت و به منظور بهبود نظام مالیاتی کشور و برقراری عدالت مالیاتی، اجرای طرح جامع مالیاتی عملیاتی گردیده است.

مدیرکل امورمالیاتی استان خوزستان اظهار کرد: از مهم ترین اموری که از محل درآمدهای مالیاتی انجام میشود مربوط به هزینه هایی است که صرف توسعه زیر ساخت های اقتصادی و ایجاد فضاهای کسب و کار، تامین هزینه های جاری دولت که بعنوان تسهیل کننده برای فعالیت های اقتصادی و اجتماعی بطور مستقیم و غیرمستقیم با فعالیت های اقتصادی در ارتباط هست اشاره کرد.
وی با تاکید بر تاثیر مثبت اختصاص درصدهایی از مالیات بر ارزش افزوده به حوزه سلامت و شهرداریها افزود: اختصاص ۱درصد مالیات بر ارزش افزوده به حوزه سلامت باعث شد هزینه های درمان به نسبت بسیاری پایین بیاید و همچنین اختصاص ۳درصد مالیات بر ارزش افزوده به شهرداریها منشا خدمات شایانی در زمینه های عمران و آبادانی استان گردیده است.
کاویانی در پایان گفت : مودیانی که درسال ۱۳۹۳نسبت به خرید، نصب و راه‌اندازی دستگاه سامانه صندوق فروش (مکانیزه فروش) اقدام نموده اند با رعایت برخی ضوابط جهت مالیات سال گذشته به توافق خواهیم رسید و آنان از معافیت های مالیاتی برخوردار خواهند شد.
یادآوری: ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکردسال ۱۳۹۳ بصورت الکترونیکی از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مؤدیان مالیاتی به نشانی WWW.TAX.GOV.IR ، بخش اظهار نامه الکترونیکی در موعد مقرر قانونی ۳۱/۴/۹۴ ،است و ضرورتی به تسلیم پرینت اظهار نامه بصورت کاغذی به ادارات امور مالیاتی نخواهد بود و کد رهگیری دریافتی از سامانه در تاریخ ارسال، به عنوان رسید تسلیم اظهار نامه مالیاتی می باشد.
آخرین اخبار، اطلاعیه های مهم، بخشنامه و دستورالعمل های مالیاتی را از سامانه www.tax.gov.ir دریافت نمایید و همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۲۲۸۷ مستقیما به مدیرکل امور مالیاتی خوزستان ارسال و یا با شماره تلفن گویای ۳۳۳۳۷۷۵۵ بصورت شبانه روز مطرح و پاسخ کلیه سئوالات خود را دریافت نمائید.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.