اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال وزارت نفت برای اجرای طرح بیابان‌زدایی

التزام - سید باقر مرتضوی، مدیرکل ایمنی، بهداشت و محیط زیست وزارت نفت، گفت: وزارت نفت امسال 300 میلیارد ریال برای بیابان‌زدایی اختصاص خواهد داد.وی اضافه کرد: همچنین رهاسازی آب در حوضچه‌های نفتی و افزایش و اصلاح کالورت‌ها برای تبادل آبی در هورالعظیم در برنامه وزارت نفت بوده و متعهد به اجرای آن است.
اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال وزارت نفت برای اجرای طرح بیابان‌زدایی

التزام – سید باقر مرتضوی، مدیرکل ایمنی، بهداشت و محیط زیست وزارت نفت، گفت: وزارت نفت امسال ۳۰۰ میلیارد ریال برای بیابان‌زدایی اختصاص خواهد داد.
وی اضافه کرد: همچنین رهاسازی آب در حوضچه‌های نفتی و افزایش و اصلاح کالورت‌ها برای تبادل آبی در هورالعظیم در برنامه وزارت نفت بوده و متعهد به اجرای آن است.

مدیرکل ایمنی، بهداشت و محیط زیست وزارت نفت با بیان اینکه ۸۵ درصد از بودجه کشور از نفت تامین می‌شود و کشور به نفت نیاز دارد گفت: در استراتژی‌ها باید توسعه نفتی مدنظر قرار گیرد.
 
*لزوم ارائه طرح‌های اجرایی از سوی استانداری خوزستان

مدیر توسعه میادین نفتی نیز در این جلسه ارائه طرح‌های اجرایی از سوی استانداری خوزستان را خواستار شد و افزود: اگر طرح‌های اجرایی و برنامه دقیق مقابله با ریزگردها اعلام شود ما به مصوبات دولت تمکین می‌کنیم.

محسن امیریان خاطرنشان کرد: وزارت نفت ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار در سال گذشته برای مقابله با گردو غبار پرداخت کرده است.
 
*در بهمن ماه سال گذشته حتی یک روز پاک در اهواز نبوده است
در ادامه این جلسه معاون عمرانی استانداری خوزستان نیز تصریح کرد: ضرورتا اعتقاد بر این است که در مسئله گرد و خاک باید در کنار مردم بود تا مردم حس کنند مسئولان نظام و مسئولان استانی و ملی در کنار آنها هستند.
احمد سیاحی بیان کرد: در این زمینه، تاکید استاندار خوزستان بر آموزش و برگزاری کارگاه‌های تخصصی در زمینه اطلاع‌رسانی پدیده گرد و غبار است.
وی ادامه داد: تحت مدیریت استاندار خوزستان، آنچه در توان ما بوده انجام شده اما برخی موارد به عزم ملی نیاز دارد که امیدواریم وزارتخانه‌ها آن موارد را مورد توجه قرار دهند.
سیاحی با بیان این که مواجهه با پدیده گرد و غبار و مشکلات تالابها به عزم ملی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: اکنون صرفا به دنبال این هستیم که ابتدا مسائل و معضلات موجود در استان خوزستان مخصوصا مسائل در رابطه با ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزار هکتار کانون‌های بحرانی مورد بررسی قرار گیرد.
معاون عمرانی استانداری خوزستان در پایان، با اشاره به آمار و ارقام مربوط به وضعیت آب و هوای خوزستان گفت: در بهمن ماه سال گذشته حتی یک روز پاک در اهواز نبوده و ۱۱ روز از آن ماه، هوا در وضعیت خطرناک بوده است.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.