رحلت امام و شب شاعران معراجی اهواز!

التزام – به مناسب رحلت ملکوتی بنیانگذار بزرگ انقلاب اسلامی، خمینی کبیر «ره»، شب شعری از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز و مشارکت جمعی از شاعران این شهرستان در سالن کتابخانه شهیدرجایی برگزار شد.در این مراسم که مجریگری آن بر عهده داودرضا کاظمی بود، محمد جوروند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز به عنوان تنها سخنران، گفت: اگر شجاعت امام خمینی در حمایت از برخی جریانهای سیاسی، مدنی و عرفانی نبود الآن از خیلی از کشورها در زمینه تفکر فلسفی و منش عرفانی عقبتر بودیم لیکن زعامت مرشدگونه و تفکر عمیق همراه با سلوک و شهود و بینش بالا ما را تا حد زیادی همطراز و همراه کشورهای پیشرفته در این زمینه نموده است و در واقع امام خمینی مکتب عرفان سیاسی را بنا نهاده و به جهانیان معرفی کرد.
رحلت امام و شب شاعران معراجی اهواز!

التزام – به مناسب رحلت ملکوتی بنیانگذار بزرگ انقلاب اسلامی، خمینی کبیر «ره»، شب شعری از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز و مشارکت جمعی از شاعران این شهرستان در سالن کتابخانه شهیدرجایی برگزار شد.
در این مراسم که مجریگری آن بر عهده داودرضا کاظمی بود، محمد جوروند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز به عنوان تنها سخنران، گفت: اگر شجاعت امام خمینی در حمایت از برخی جریانهای سیاسی، مدنی و عرفانی نبود الآن از خیلی از کشورها در زمینه تفکر فلسفی و منش عرفانی عقبتر بودیم لیکن زعامت مرشدگونه و تفکر عمیق همراه با سلوک و شهود و بینش بالا ما را تا حد زیادی همطراز و همراه کشورهای پیشرفته در این زمینه نموده است و در واقع امام خمینی مکتب عرفان سیاسی را بنا نهاده و به جهانیان معرفی کرد.

وی ضمن گلایه مندی از تعطیلی دو ساله انجمن شهر خاطرنشان: متاسفانه با وجود علاقمندیهای فراوان در زمینه شعر، دو سال است که این اینجمن تقریبا بصورت غیرفعال رها گردیده، باعث سرگردانی و بلاتکلیفی این هنرمندان عزیز شده است.
وی در پایان اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز این آمادگی را دارد تا علاوه بر راه اندازی مجدد این انجمن، با سایر انجمن ها و گروه هایی که علاقمند به فعالیت هستند همکاری مجدانه ای داشته باشد.

در ادامه، سیدمحمدمهدی شفیعی، مرتضی حیدری آل کثیر، حامد صافی، مصطفی بوعذار و سیدعلیرضا شفیعی در سوگ پیر جماران «ره» و مدح حضرت ولی عصر «عج» سروده های زیبا و شنیدنی خود را به سمع حاضران رساندند.

در پایان شاعران به رسم یادبود عکس دست جمعی گرفتند.

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.