انتقاد امام جمعه شادگان از انتشار مطالب کذب در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی

امام جمعه شادگان، از گسترش انتشار اخبار کذب در برخی از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی انتقاد و به آنان هشدار داد. به گزارش مرتضی صویلاتی خبرنگار التزام در شادگان، حجت‌الاسلام سید مجید شرفی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان، ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی واهمیت درختکاری اظهارکرد: این روز بهانه است که به محیط زیست احترام گذاشته وحافظ آن باشیم وبا توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه، اهمیت منابع طبیعی دوچندان است و از تخریب آن باید جلوگیری کرد.
انتقاد امام جمعه شادگان از انتشار مطالب کذب در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی

امام جمعه شادگان، از گسترش انتشار اخبار کذب در برخی از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی انتقاد و به آنان هشدار داد.

به گزارش مرتضی صویلاتی خبرنگار التزام در شادگان، حجت‌الاسلام سید مجید شرفی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان، ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی واهمیت درختکاری اظهارکرد: این روز بهانه است که به محیط زیست احترام گذاشته وحافظ آن باشیم وبا توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه، اهمیت منابع طبیعی دوچندان است و از تخریب آن باید جلوگیری کرد.

وی در ادامه افزود: نقش منابع طبیعی در توسعه یک مملکت بسیار با اهمیت است زیرا با استفاده صحیح و مدیریت شده از منابع در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری و صنعت توریست و گردشگری می‌توان منطقه و کشور را به رشد و شکوفایی رسانید.
‌شرفی در ادامه با اشاره به اینکه ایام دهه فاطمیه یکی از بهترین زمان‌ها برای تبیین سیره و الگوهای عملی زندگی آن حضرت برای مردم به ویژه بانوان است تصریح کرد: هر سال باید روی یکی از این شئونات در محافل و منابر کار شود.
وی تالار‌ها و مکان‌هایی که مراسمات مختلف را برگزار می‌کنند، در ایام فاطمیه باید به احترام این ایام از برگزاری مراسمات جشن و شادی خودداری کنند.
امام جمعه شادگان در ادامه خطبه‌های خود با تکذیب شایعه اخیر مبنی بر کشتار دسته‌جمعی نیروهای پلیس این شهرستان که در فضای مجازی از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، گفت: نشر این گونه اخبار باعث تخریب نام این شهرستان می‌شود و هیچگاه نباید این اخبار پخش شود.
وی خاطرنشان کرد: چنانچه اتفاقی حتی یک مورد کوچک در این شهرستان نیز رخ دهد نخستین مجرای انتشارخبر خود مجموعه پلیس است که با همکاری رسانه‌های جمعی اخبار صحیح و شفاف را به مردم منتقل می‌کند بنابراین هر‌گونه خبرسازی خارج از این قاعده هیچ اعتباری ندارد.
‌‌شرفی درپایان گفت: امروزه شبکه‌های اجتماعی سریع‌تر از شبکه‌های رسمی در جوامع موج ایجاد می‌کنند و‌‌ همان قدر که این شبکه‌ها در بعد تخریب اثر می گذارند مطمئنا در بعد آبادانی هم همین تاثیر را می‌توانند داشته باشند.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.