در جلسه علنی شورای شهر کوت عبدالله چه گذشت؟

التزام – یکی دیگر از جلسات علنی شورای شهر کوت عبدالله با دعوت از خبرنگاران در محل جلسات شورا برگزار گردید.در این جلسه که با حضور تمامی اعضا، به ریاست حمید نواصر برگزار گردید، چندین طرح و لایحه به شور گذاشته شد و برخی از آنها نیز به تصویب اعضا رسید.
در جلسه علنی شورای شهر کوت عبدالله چه گذشت؟

التزام – یکی دیگر از جلسات علنی شورای شهر کوت عبدالله با دعوت از خبرنگاران در محل جلسات شورا برگزار گردید.
در این جلسه که با حضور تمامی اعضا، به ریاست حمید نواصر برگزار گردید، چندین طرح و لایحه به شور گذاشته شد و برخی از آنها نیز به تصویب اعضا رسید.

در ابتدای جلسه که با خوش آمدگویی و سخنرانی کلی نواصری همراه بود و در ادامه با توجه به تخصیص مبلغ ۵۰میلیون تومان برای مشاوران، جهت بکارگیری مشاور برای برخی کمیته های شورا از جمله کمیته  برنامه و بودجه و ادامه بکار  حزباوی وارد شور شدند که پرویز سامری در بخشی از صحبت های خود گفت: به نظر من شورای مشاورین متخصص حوزه شهری و شورا باید تشکیل شود و به کارگیری صرف مشاور نتیجه موثری نمی تواند داشته باشد.
در ادامه طاهر باوی یکی دیگر از اعضای شورا ضمن مواقت با ادامه کار مسعود حزباییان گفت: مشاورین می باید توسط کمیسیونها انتخاب و به شورا معرفی شوند.

حمید نواصر نیز ضمن تاکید بر نیاز مشاور و کارشناس جهت تحلیل لوایح، دستور رای گیری را داد که این لایحه با مخالفت ۶نفر از اعضا مواجه شد.
در ادامه، اعضای شورا با تعیین حق المشاوره و تمدید قراردادعباس ناصری مخالفت نموده و رای گیری در این خصوص را به جلسه موکول نمودند تا وقت بیشتری برای بررسی شرایط نامبرده داشته باشند.
 مصوبه هدایت ابهای سطحی و احداث جوب های روباز و تاکید بر اعمال فشار بر اداره آبفا جهت پیگیری احداث و تکمیل فاضلاب از دیگر موارد مورد بحث بود که در این راستا جواد باوی، از موافقان طرح گفت:  وقتی آبفا ضعیف عمل می کند مجبوریم برای مردم و رافاه حال آنها ورود کنیم.

مسلم باوی بحره یکی دیگر از اعضای شورا در این خصوص پرسید: ایا بودجه احداث اصلا تعیف و تخصیص یافته است که بخواهیم تایید یا رد کنیم؟  که مشاور با استناد بر بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری و شوراهای اسلامی شهر، اجرای این طرح را حق قانونی شورا و شهرداری دانست ولی تنها مشکل را تاکید استانداری بر عدم احداث جوبهای روباز قلمداد کرد.
این طرح با اکثریت ارا تصویب و برای ارایه به فرمانداری ویرایش و آماده گردید.
مصوبه ایزوگام سقف مصلا با هزینه ای بالغ بر ۸۰میلیون ریال با اکثریت قاطع  آرا تصویب شد و طرح احداث ساختمان در مصلا با هزینه ای بالغ بر ۴۰۰میلیون ریال را نیاز به بررسی و تکمیل اطلاعات دانسته و راگیری جهت تصویب آنرا به جلسه بعد موکول کردند.

در ادامه لایحه اخذ عوارض خودرو نیز با اکثریت مطلق آرا تصویب شد.
در پایان، اعضا با گرفتن عکس یادگاری در فضایی مالامال از اتحاد و همدلی جلسه را خاتمه دادند.

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.