یک شادگانی دیگر، قربانی بی توجهی مسئولان !

التزام – هشام خنافره، خبرنگار و فعال اجتماعی - به همه مسئولین وجدان بیدار شهرم:با سلام و ابراز یک دنیا تاسف به خاطر تکرار حوادث تلخ منجر به فوت جوانان عزیز شهرم شادگانخبر تلخ درگذشت یکی دیگر از جوانان شهرستان محروم شادگان که 4 ماه پیش بر اثر برخورد با سنگی در ابتدای بلوار فتح المبین به حالت کما رفته بود و امروز پس از تحمل رنج و مشقت، جان به جان آفرین تسلیم کرد؛ برایم بسیار تالم آور و غیرقابل باور بود.
یک شادگانی دیگر، قربانی بی توجهی مسئولان !

التزام – هشام خنافره، خبرنگار و فعال اجتماعی – به همه مسئولین وجدان بیدار شهرم:
با سلام و ابراز یک دنیا تاسف به خاطر تکرار حوادث تلخ منجر به فوت جوانان عزیز شهرم شادگان
خبر تلخ درگذشت یکی دیگر از جوانان شهرستان محروم شادگان که ۴ ماه پیش بر اثر برخورد با سنگی در ابتدای بلوار فتح المبین به حالت کما رفته بود و امروز پس از تحمل رنج و مشقت، جان به جان آفرین تسلیم کرد؛ برایم بسیار تالم آور و غیرقابل باور بود.

اگرچه می دانم مجتبی عزیز، اولین قربانی سهل انگاری های مسولین و بی تدبیری برخی از آنان نیست ولی امید دارم با پیگیریهای مجدانه ی دستگاه محترم قضایی،آخرین قربانی این سوء تدبیرها باشد.
الحق که مرگ و زندگی دست خدای مهربان است و او به رسول اکرمش «ص»، خطاب “انک میت وانهم میتون” را فرمود اما چرا باید مجتبی، قربانی بی تدبیری و بی توجهی ناشی از عدم توجه به مسولیت مدنی مسئولین شهری گردد که مردم شریف آن هر روز در حسرت، محنت، رنج و عذابند!
آیا مرگ ناشی از خاموشی های شب شهر، خرابی آسفالت، نداشتن حتی یک خیابان استاندارد، انجام حفاری های هر روزه، باز شدن و غیرقابل اطمینان بودن سیستم و درپوشهای فاضلاب و … غیر قابل پیگیری است؟!
ما مردم و خصوصا جوانان شادگان تا کی باید علاوه بر تحمل درد ناشی از بیکاری وحسرت داشتن یک مکان تفریحی مناسب نظاره گر از دست دادن عزیزانمان باشیم!؟
امید است که حادثه منجر به فوت این جوان ناکام، حادثه اخیر فوت جوانان یکی از روستاهای شادگان و همچنین برخی کم کاریهای گذشته، درس عبرتی برای پایان بخشیدن به بی توجهی ها و بی مسولیتهای شهرم شود.
برحسب آموخته های حقوق شهروندی و مطابق قانون، مسولیت دولت از لحاظ خطای اداری این حادثه به عنوان نقص وسایل اداره و عدم انجام وظایف اداری و حتی کوتاهی در انجام آن است. لذا از برادر بزرگوار و ارجمندمان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خواستار پیگیری مجدانه و خاص پرونده فوت این جوان ناکام را داریم و به یقین همکاران رسانه ای ما در شهرستان شادگان برای احقاق حقوق شهروندی و رساندن حق خانواده این فقید مغفور تمامی مستندات از جمله عکس ها و … را در اختیار قوه قضاییه و عدالت می گذارند.
با این امید که دردهای مردم کمتر و اینگونه حوادث ناگوار، در شهر محروم مان تکرار نشود.

* یادآوری می شود چندی پیش نوجوان شادگانی، مرحوم مجتبی حلفی، دانشجوی رشته تربیت بدنی، در تاریکی اتوبان فتح المبین شادگان با موتور به پاره سنگی مانده از حفاریها برخورد وپس از ۴ ماه زندگی در کما، درگذشت

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.