مقام معظم رهبری: کاهش‌عجیب قیمت نفت، سیاسی است

التزام - رئیس‌جمهور ونزوئلا با حضور در مرقد امام خمینی(ره) با اهدای دسته‌گل، به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کرد. همچنین حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای، مقام معظم رهبری «مد» در دیدار آقای نیکلاس مادورا، رئیس‌جمهوری ونزوئلا با تجلیل از مواضع و اقدامات ونزوئلا به‌خصوص در مقابله با رژیم‌صهیونیستی، علت دشمنی جبهه استکبار با ونزوئلا را پافشاری بر همین مواضع شجاعانه و اثرگذاری راهبردی در منطقه آمریکای لاتین خواندند و خاطرنشان کردند: تصمیم قطعی جمهوری اسلامی ایران، ادامه و افزایش همکاری‌های همه‌جانبه با ونزوئلاست.
مقام معظم رهبری: کاهش‌عجیب قیمت نفت، سیاسی است

التزام – رئیس‌جمهور ونزوئلا با حضور در مرقد امام خمینی(ره) با اهدای دسته‌گل، به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کرد. همچنین حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای، مقام معظم رهبری «مد» در دیدار آقای نیکلاس مادورا، رئیس‌جمهوری ونزوئلا با تجلیل از مواضع و اقدامات ونزوئلا به‌خصوص در مقابله با رژیم‌صهیونیستی، علت دشمنی جبهه استکبار با ونزوئلا را پافشاری بر همین مواضع شجاعانه و اثرگذاری راهبردی در منطقه آمریکای لاتین خواندند و خاطرنشان کردند: تصمیم قطعی جمهوری اسلامی ایران، ادامه و افزایش همکاری‌های همه‌جانبه با ونزوئلاست.

ایشان در این دیدار از آقای هوگو چاوز، رئیس‌جمهور فقید ونزوئلا به‌عنوان دوست خوب ایران یاد کردند و با اشاره به روابط نزدیک دو کشور خطاب به آقای مادورا گفتند: شما نیز در دوره مسئولیت خود این همکاری‌ها را ادامه داده و با شجاعت بر مشکلات و توطئه‌های تحمیلی دشمنانتان فائق آمدید.

مقام معظم رهبری همچنین کاهش عجیب قیمت نفت در یک مدت کوتاه را حرکتی سیاسی و غیراقتصادی خواندند و افزودند: دشمنان مشترک ما از نفت به‌عنوان یک حربه سیاسی استفاده می‌کنند و قطعاً در این کاهش شدید قیمت نفت نقش دارند.

حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای با تائید توافقات صورت‌گرفته میان رؤسای جمهور ایران و ونزوئلا برای مقابله هماهنگ با کاهش قیمت نفت خاطرنشان کردند: البته همکاری‌های دو کشور منحصر به مسائل نفتی نیست و باید سطح مبادلات و سرمایه‌گذاری‌های میان دو کشور را که اکنون کمتر از حد انتظار است، افزایش داد.

ایشان در ادامه با تجلیل از مقاومت، مواضع و اقدامات ونزوئلا در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی گفتند: کشورهای آمریکای لاتین در واقع عمق استراتژیک ونزوئلا هستند و آرمان‌های ونزوئلا موجب بیداری بسیاری از ملت‌های آن منطقه شد، که علت دشمنی آمریکا با دولت و ملت ونزوئلا نیز همین مساله است.

مقام معظم رهبری در همین زمینه به مواضع بسیار خوب دولت ونزوئلا در جنگ ۵۱ روزه غزه و همچنین سخنان رئیس‌جمهور ونزوئلا در این دیدار اشاره کردند و افزودند: رژیم‌صهیونیستی در دنیا و بخصوص در میان ملت‌های منطقه ما، کاملاً منفور است و مواضع شجاعانه شما علیه این رژیم، دوستان زیادی برای شما در بین ملت‌ها پدید خواهد آورد.

ایشان همچنین با آرزوی موفقیت برای دولت ونزوئلا، خطاب به آقای مادورا تأکید کردند: شما جوان و برخوردار از عزم و اراده هستید و تصمیم قطعی جمهوری اسلامی نیز ادامه و افزایش همکاری‌هایی است که سال‌هاست بین دو کشور آغاز شده و استمرار و تقویت آنها به نفع هر دو کشور است.
 ایران را خانه خود می‌دانیم
در این دیدار که آقای روحانی، رئیس‌جمهور نیز حضور داشت، آقای نیکلاس مادورا، رئیس‌جمهور ونزوئلا با تشکر از کمک‌ها و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران، گفت: آقای چاوز همواره در سخنان خود، رهنمودهای جنابعالی را یادآوری می‌کرد و احترام ویژه‌ای برای ملت، جایگاه و تاریخ ایران قائل بود و ما نیز همچون او، ایران را خانه خود می‌دانیم.

وی اعتماد بین دو کشور را سرمایه‌ای ارزشمند برای توسعه روابط دانست و افزود: باید با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دو کشور، در مسیر توسعه جهشی روابط گام برداریم.

رئیس‌جمهور ونزوئلا در ادامه با اشاره به افت جهانی قیمت نفت گفت: در تلاش هستیم که اجماعی را برای کنترل قیمت نفت میان کشورهای عضو اوپک و همچنین دیگر کشورهای صادرکننده نفت از جمله روسیه ایجاد کنیم تا با همکاری و بهره‌گیری از مکانیسم‌های نوین، قیمت نفت را به حد قابل قبولی بازگردانیم.

آقای مادورا در بخش دیگری از سخنان خود به مساله فلسطین اشاره و تأکید کرد: فلسطین یکی از آرمان‌های اصلی بشریت است و ملت و دولت ونزوئلا، خود را مدیون آرمان فلسطین می‌داند و اطمینان داریم که روزی، فلسطین آزاد خواهد شد.

رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنین گفت: فلسطین قربانی سیاست‌های استکباری و ویرانگر دولت آمریکا شده و دولت آمریکا تلاش می‌کند چهره ضدبشری و سلطه‌گر خود را پشت هزار چهره موجه پنهان کند.

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.