هزینه باسواد نمودن هر سوادآموزی، ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال است

نعمت اله آلبوغبیش، معاون فرماندار شادگان در گفت‌و‌گو با مرتضی صویلاتی خبرنگار التزام گفت: فرمان تشکیل نهضت سوادآموزی در هفتم دی ماه سال 58 از جمله هزاران کار مدبرانه و حکیمانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) است که تحولی عظیم در کشور ایجاد کرد.
هزینه باسواد نمودن هر سوادآموزی، ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال است

نعمت اله آلبوغبیش، معاون فرماندار شادگان در گفت‌و‌گو با مرتضی صویلاتی خبرنگار التزام گفت: فرمان تشکیل نهضت سوادآموزی در هفتم دی ماه سال ۵۸ از جمله هزاران کار مدبرانه و حکیمانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) است که تحولی عظیم در کشور ایجاد کرد.

 

وی افزود: از آن زمان هفتم دی ماه به عنوان روز سوادآموزی نامگذاری شد و این روز بزرگ سرمنشا ریشه‌کنی بیسوادی از جامعه شده است.

معاون فرماندار شادگان ادامه داد: بیسوادی از مشکلات عمده اجتماع است و فقر، عقب ماندگی، وابستگی، مشکلات بهداشتی و معضلات متعددی به دنبال دارد.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: سوادآموزی و طلب علم از نیازهای اساسی و ضروری است و دین اسلام ما فراگیری آن را واجب دانسته است.

آلبوغبیش خاطرنشان کرد: ما باید حس نیاز به سواد را برای بی‌سواد ایجاد کنیم زیرا تا زمانیکه بی‌سواد خود نخواهد، باسواد نمی‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: با عنایت به حمایت قاطعانه و تاکیدات مقام معظم رهبری و دولت در جهت مبارزه با بیسوادی و با توجه به عزم و اراده مردم، امید است در آینده نزدیک شاهد کاهش چشمگیر بیسوادی در کشور، استان و شهرستان شادگان باشیم.

معاون فرماندار شادگان در پایان گفت: یکی از راهکارهای مهم و اساسی کاهش بیسوادی، باسواد کردن افراد توسط اعضای باسواد خانواده است و در حال حاضر برای باسواد کردن هر فرد مبلغ ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال توسط دولت به تعلیم دهنده پرداخت می‌شود و انتظار می‌رود واجدان شرایط از این فرصت ‌‌نهایت بهره را ببرند.

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.