تشییع جنازه شهید حمید تقوی از دریچه دوربین التزام (عکس)

پيکر سردار شهيد حميد تقوي‌فر ديروز بردوش مردم شهيدپرور اهواز از حسينيه عاشقان ثارالله تشييع و در گلزار شهداي بهشت‌آباد اين شهر به خاک سپرده شد.در اين مراسم كه سردار سليماني فرمانده سپاه‌ قدس هم حضور داشت قشرهاي مختلف مردم، فرماندهان ارشد نظامي، استاندار خوزستان، خانواده‌هاي معظم شهدا، همرزمان، ايثارگران و جانبازان 8 سال دفاع مقدس حضور داشتند مردم با سردادن شعارهاي حماسي و انقلابي از مقام شامخ سردار شهيد تقوي‌فر تجليل کردند.
تشییع جنازه شهید حمید تقوی از دریچه دوربین التزام (عکس)

پیکر سردار شهید حمید تقوی‌فر دیروز بردوش مردم شهیدپرور اهواز از حسینیه عاشقان ثارالله تشییع و در گلزار شهدای بهشت‌آباد این شهر به خاک سپرده شد.
در این مراسم که سردار سلیمانی فرمانده سپاه‌ قدس هم حضور داشت قشرهای مختلف مردم، فرماندهان ارشد نظامی، استاندار خوزستان، خانواده‌های معظم شهدا، همرزمان، ایثارگران و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس حضور داشتند مردم با سردادن شعارهای حماسی و انقلابی از مقام شامخ سردار شهید تقوی‌فر تجلیل کردند.

شهید تقوی‌فر مدافع حرم امامین عسکریین(ع) ۶ دی جاری در منطقه عمومی سامرا در ۱۱۰کیلومتری شمال بغداد براثر تیراندازی عوامل تکفیری و جنایتکار داعش به فیض شهادت نایل آمد.
حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات دراین مراسم با تجلیل از شخصیت شهید تقوی فر گفت: این شهید مدافع حرم امامین عسکریین(ع) نقش مهمی در پیروزی‌های ارتش و نیروهای مردمی عراق علیه گروه تروریستی داعش داشت.
وی گروه تروریستی داعش را ساخته و پرداخته استکبار جهانی با هدف بدنام کردن اسلام و مقابله با خیزش و بیداری اسلامی توصیف کرد و گفت: شهیدانی همچون شهیدتقوی‌فر با نثار سخاوتمندانه خون پاک خود، افتخارات بزرگی برای اسلام و امت اسلامی خلق کردند.
او با بیان این که گروه‌های تکفیری هیچ سنخیت و ارتباطی با اسلام و اهل تسنن ندارند، افزود: امروز چهره کریه گروه‌های تکفیری و داعش نمایان و موقعیت سیاسی و نظامی آنان بسیار متزلزل شده است.
رئیس سازمان نشر ارزش‌های روحانیت در دفاع ‌مقدس گفت: دلاوری‌های سردار شهید تقوی‌فر در دفاع‌ مقدس به عنوان سند استقامت و پایداری ملت ایران در صحیفه تاریخ و خاطره زمان ثبت و ماندگار است.
وی افزود: نیروهای داعش و استکبار جهانی در سوریه به دنبال اهداف صهیونیست‌ها و نابودی اسلام هستند اما محور مقاومت در منطقه به رهبری ایران اسلامی و مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه‌ای شکل گرفته است و با رشادت‌های سرداران شهیدی چون حمید تقوی در مقابل هجمه دشمنان چون کوه استوار ایستاده است.
صادق آهنگران نیز با مداحی و ذکر مصیبت امام حسین (ع) و تجلیل از شهید تقوی فر جلوه‌ای ویژه به این مراسم داد.
آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی‌فقیه در خوزستان در فضایی حزن‌انگیز بر پیکر این شهید نماز اقامه کرد و سپس پیکر او به گلزار شهدای بهشت آباد اهواز انتقال یافت و در کنار دیگر شهدای انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس به خاک سپرده شد.

_____________________________________________

مادر ۳ شهید (سردار حمید و دو برادرش)

 

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.