بالاترین آمار قبولی طی ۱۰ سال اخیر را داشته ایم

    خوش سلیقگی مدیر جوان هنرستان فنی فجر ؛ گروه اجتماعی التزام – مدیر جوان و خوش ذوق هنرستان فنی فجر اهواز در توضیح اقدامات و شگردهای تشویقی خود برای بالا بردن بازدهی دانش آموزان گفت: امروزه خیلی از دانش آموزان ما با پا در میانی برخی از ارگانها، تخفیف های زیادی می گرفتند. آمدیم به خانواده ها گفتیم فرزندان شما در صورت همراهی درسی با مدرسه از تخفیف های ویژه ای برخوردار خواهند شد، با موافقت آنان برنامه هایمان را عملی کردیم و اگر همراهی اولیا نبود اجرای این پروسه نمی توانست با موفقیت همراه شود.
بالاترین آمار قبولی طی ۱۰ سال اخیر را داشته ایم

 

 

خوش سلیقگی مدیر جوان هنرستان فنی فجر ؛

گروه اجتماعی التزام – مدیر جوان و خوش ذوق هنرستان فنی فجر اهواز در توضیح اقدامات و شگردهای تشویقی خود برای بالا بردن بازدهی دانش آموزان گفت: امروزه خیلی از دانش آموزان ما با پا در میانی برخی از ارگانها، تخفیف های زیادی می گرفتند. آمدیم به خانواده ها گفتیم فرزندان شما در صورت همراهی درسی با مدرسه از تخفیف های ویژه ای برخوردار خواهند شد، با موافقت آنان برنامه هایمان را عملی کردیم و اگر همراهی اولیا نبود اجرای این پروسه نمی توانست با موفقیت همراه شود.

محمد آلبوخنفر با اشاره به جوایز تشویقی این طرح خاطرنشان کرد: کلاس سومی هایی که دروس نهایی دارند و رتبه استانی میگیرند کمک هزینه سفرزیارتی به مشهد مقدس، هزینه خرید تبلت یا دوچرخه را دریافت می کنند. کلاس دومی های دارای معدل بالای ۱۸ ، مبلغ  114 هزار تومان یا معادل نصف شهریه هدیه میگیرند. دانش آموزان دارای معدل های بین ۱۶ تا ۱۸ مبلغ  64 هزار تومان به آنها تقدیم می شود همچنین برای دبیرانی که تصحیح دروس نهایی  دستشان نیست و رشد خوبی دارند، هزینه سفر مشهد مقدس در نظر گرفته شده است. این طرح توسط اداره کل تایید شده و قرار است در مدارس دیگر نیز الگو برداری شود.
وی در خصوص هوشمند سازی و راه اندازی سایت هنرستان اظهار کرد: بر خلاف خیلی از موسسات که سایت آنها جهت درج اخبار و فعالیت ها طراحی شده سعی کردیم برنامه های کاربردی و مفیدی را برای سایت تعریف کنیم. از هر رشته تحصیلی با توجه به میانگین نمرات، ۳ دانش آموز برتر را با درج عکس و اسم ۶  دانش آموز دیگر نیز آورده می شود تا بدین ترتیب برای جای گرفتن در لیست بالانشینان نمرات درسی رقابت خوب و محسوسی بین دانش آموزان در جریان است.
آلبوخنفر افزود: هر یک از اولیا یک رمز ورود به سایت دارد و با ورد به سایت در صفحه اولیا می تواند حضوروغیاب، ساعت ورود و خروج دانش آموز خود را ببینند. نمرات، اعتراض به نمرات، رتبه دانش آموز در کلاس، پایه و هنرستان را ببینند..وضعیت را با شاخص های خیلی خوب، خوب، متوسط، ضعیف و خیلی ضعیف را با مدارس دارای این سامانه در سراسر کشور لحاظ و مقایسه نمایند.
مدیر هنرستان فجر با اعلام اینکه این سامانه باعث شد تا دبیران هم بصورت هوشمند نمرات را کنترل و وارد کنند گفت: به دبیرانی که دروس نهایی دارند، برگه ارزیابی عملکرد یا برگه آمار دروس نهایی داده می شود و دبیر خیلی راحت می تواند با وارد کردن رمز ورود سامانه، نمرات را وارد کند و بر اساس نمرات، درجه مثبت و منفی کسب کند.
آلبوخنفر در ادامه خاطرنشان کرد: چند روز قبل از تولد دانش آموزان، این سامانه با درج عکس آنان، تولدشان را تبریک می گوید.  در بررسی نمودار سنواتی میانگین نمرات دروس از سال ۸۰  تاکنون در سال تحصیلی ۹۲ و ۹۳ بالاترین آمار قبولی را نشان می دهد ضمن اینکه درصد قبولی در  10 سال اخیر نیز، امسال بالاترین آمار را نشان می دهد. تا جایی که اطلاع دارم ما اولین مدرسه ای هستیم که خیلی از کارها را بصورت هوشمند عملی کرده ایم و مجموعه این اقدامات منجر به ارتقای سطح نمرات داش آموزان ، رضایت مندی همکاران و اطمینان خاطر خانواده ها شده است.
وی در پایان گفت: با بازدید از نشانی الکترونیکی www.Fajr.ir و درج انتقادها و پیشنهادها ما را در خدمترسانی هرچه بیشتر به دانش آموختگان این هنرستان یاری دهید.
لازم به ذکر است که محمدآلبوخنفر که از جوان ترین مدیران استانی به شمار می رود با اقدامات مدیریتی خوب و قابل ذکر و به دور از حاشیه ای که در مدت تصدی مدیریت هنرستان فجر داشته، توانست رضایت اداره کل آموزش و پرورش را جلب کند به گونه ای که اخیرا به عنوان نماینده مدیران در وزارت آموزش و پرورش انتخاب شده است.

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.