ورزش کارون، به نگاه ویژه مسولین نیاز دارد

التزام: فرماندار شهرستان کارون در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به پپیشبرد اهداف یک سازمان در اثر تعامل با رسانه ها عنوان کرد:  منطقه کارون 12 بهمن ماه سال 90شهرستان شد و این منطقه فرصتی را برای تحقق مطالبات مردم در زمینه های مختلفی همچون؛ بهداشت  و درمان، محیط زیست و حقوق شهروندی به وجود آورد.فرماندار شهرستان کارون با بیان اینکه، این شهرستان از توانمندی های بالایی برخوردار است و افق های روشنی در انتظار ساکنان آن است گفت: چشم اندازی یک و پنج ساله به منظور بهره وری از پتانسیل های موجود در این شهرستان در نظرگرفته شده که البته برای تحقق برنامه های آن به مشارکت مردم نیازمند هستیم.
ورزش کارون، به نگاه ویژه مسولین نیاز دارد

التزام: فرماندار شهرستان کارون در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به پپیشبرد اهداف یک سازمان در اثر تعامل با رسانه ها عنوان کرد:  منطقه کارون ۱۲ بهمن ماه سال ۹۰شهرستان شد و این منطقه فرصتی را برای تحقق مطالبات مردم در زمینه های مختلفی همچون؛ بهداشت  و درمان، محیط زیست و حقوق شهروندی به وجود آورد.
فرماندار شهرستان کارون با بیان اینکه، این شهرستان از توانمندی های بالایی برخوردار است و افق های روشنی در انتظار ساکنان آن است گفت: چشم اندازی یک و پنج ساله به منظور بهره وری از پتانسیل های موجود در این شهرستان در نظرگرفته شده که البته برای تحقق برنامه های آن به مشارکت مردم نیازمند هستیم.

غلام علیدادی با اشاره به تشکیل کمیسیون بانوان با همکاری خوب “فلاحی زاده” مشاور فرماندار در امور بانوان و همفکری “آریا نژاد” مسئول واحد مادران بهداشت و درمان در این شهرستان تصریح کرد: فعالیت های بسیار خوبی در راستای پویا سازی حضور بانوان در شهرستان از سوی این کمیسیون در حال صورت گرفتن است. یکی از برنامه های مورد نظر این کمیسیون ایجاد اشتغال برای بانوان است.
وی با اشاره به اشتغال بانوان به فعالیت تولیدی تازه تاسیس بانوان  بی سرپرست در شهرستان گفت: یکی از فعالیت های بسیار خوبی که به عنوان طرح پایلوت در نظر گرفته شده، دوخت لباس مدارس دخترانه می باشد و در صورتی که این امر محقق شود نیاز شهرستان در این بخش مرتفع خواهد شد.
این مقام مسئول تصریح کرد: نخبگان برجسته و فعالی در بخش های مختلف در این شهرستان حاضر هستند. در راستای حضور شاعران برجسته در شهرستان کارون به دنبال تاسیس یک خانه شعر در این منطقه هستیم.
علیدادی با بیان اینکه، بیش از ۲۲۰ تیم ورزشی فوتبال محلات در این شهرستان فعال می باشند گفت: با توجه به محرومیت های که این شهرستان در بخش ورزش با آن مواجه است بیش از ۷۰ هزار نفر جامعه ورزشی مخاطب وجود دارد که می طلبد مسئولین استانی نگاه ویژه ای به ورزش کارون داشته باشند و با توجه به شرایط خاص شهرستان،ورزش می تواند جلوی آسیب های اجتماعی به جوانان را به حداقل برساند.
وی با اشاره به ظرفیت فیزیکی ۱۲۰ هزار هکتاری این شهرستان در بخش کشاورزی گفت: ۵۰ درصد از این اراضی در غالب زمین های کشاورزی و حوضچه های پرورش ماهی در حال فعالیت هستند و ما به دنبال فعال سازی ۵۰ درصد این اراضی هستیم.
فرماندار شهرستان کارون  با بیان اینکه، سهم شهرستان کارون از اراضی ۵۵۰ هکتاری طرح مقام معظم رهبری باید مشخص شود عنوان کرد: این شهرستان در بخش تولید خرما از پتانسیل های بسیار بالایی برخوردار است به همین دلیل ما باید بتوانیم با ورود سرمایه گذاران به این بخش آن را ساماندهی کنیم.
بالاترین مقام دولت تدبیر و امید در شهرستان کارون با بیان این نکته که این شهرستان از قابلیت های بسیار بالایی در بخش نفت و گاز برخوردار است گفت: به طور حتم توانایی اکتشافات نفتی جدیدی در منطقه وجود دارد   و در زمینه تولید آجر نیز تعداد ۱۷ کارخانه در منطقه فعال هستند.
غلام علیدادی عدم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی را یکی از مشکلات موجود در این شهرستان برشمرد و اظهار کرد: در هفته دولت ساختمان پلیس راهنمایی و رانندگی این شهرستان افتتاح گردید.
وی معضل فاضلاب را یکی دیگر از مشکلات این شهرستان برشمرد و گفت: برنامه ریزی های لازم در راستای ایجاد ۹۸ کیلومتر خط فاضلاب صورت گرفته و اعتبار لازم برای این طرح نیز ۱۴۰ میلیارد تومان است.  در بخش شبکه آبرسانی نیز در شهرستان با مشکلاتی مواجه شدیم که به همین منظور باید شبکه های آبرسانی که متعلق به سالیان بسیار دور هستند را تعویض کنیم و درهمین راستا فعالیت خود را از مناطق که دارای اولویت هستند شروع خواهیم کرد. به مناسب هفته دولت ۴۴ پروژه در بخش های؛ عمران شهری و روستایی، بهداشت، آب روستایی، جهاد کشاورزی و آب و خاک در این شهرستان به بهره برداری رسید که اعتبارات در نظر گرفته شده برای این پروژه ها بیش از۲۳۰ میلیارد ریال است.
علیدادی افتتاح کارخانه تولید کیسه، پایگاه هلال احمر، مرغ داری ۶۰۰ هزار قطعه ای، کانال زهکش، کارخانه نیشکر دعبل خزایی، ساماندهی آسفالت معابر و جوی های آب را از جمله پروژه های شاخصی که در هفته دولت به بهره بردای رسیده اند برشمرد و اظهار کرد: شهرستان کارون آمادگی استقبال از سرمایه گذارای در بخش های مختلف را دارد.
وی در پایان با اشاره به رخدادهای اخیر شهرستان خاطرنشان کرد: دوره آموزشی پدافند غیر عامل در شهرستان کارون با حضور “خسرو پیرهادی “مدیر کل حراست استانداری خوزستان برگزار گردید. مجید ربانی به عنوان سرپرست نمایندگی صنعت، معدن و تجارت شهرستان معرفی و مشغول به کار شد. ضمن اینکه با توجه به تعاملات مردم منطقه ورسیدگی به مشکلات مردم سامانه پیامکی کوتاه در قالب (درخواست ،پیشنهادات،انتقادات وشکایات)به شماره ۵۰۰۰۲۶۱۷۸ دراین فرمانداری راه اندازی گردید.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.