ضرورت ایجاد ایستگاه هواشناسی کشاورزی اجتناب ناپذیر است

رئیس شورای اسلامی شهر خنافره در گفتگو با مرتضی صویلاتی گفت: ايجاد ايستگاه هواشناسی کشاورزی برای اطلاع رسانی به موقع به كشاورزان و توليد كنندگان از وضعيت جوی هوا در شهرستان شادگان ضروری و اجتناب ناپذیر است. حسین سالمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان شادگان در بخش کشاورزی معروف است، ولی فاقد اداره هواشناسی بوده و این امر مردم و کشاورزان منطقه را هر ساله با مشکلات عدیده‌ای مواجه و خسارات درخور تاملی را به بهره برداران بخش کشاورزی وارد می سازد.
ضرورت ایجاد ایستگاه هواشناسی کشاورزی اجتناب ناپذیر است

رئیس شورای اسلامی شهر خنافره در گفتگو با مرتضی صویلاتی گفت: ایجاد ایستگاه هواشناسی کشاورزی برای اطلاع رسانی به موقع به کشاورزان و تولید کنندگان از وضعیت جوی هوا در شهرستان شادگان ضروری و اجتناب ناپذیر است.
حسین سالمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان شادگان در بخش کشاورزی معروف است، ولی فاقد اداره هواشناسی بوده و این امر مردم و کشاورزان منطقه را هر ساله با مشکلات عدیده‌ای مواجه و خسارات درخور تاملی را به بهره برداران بخش کشاورزی وارد می سازد.

رئیس شورای شهرستان شادگان اذعان کرد: با وجود توسعه‌ فناوری‌های کشاورزی، تولیدات کشاورزی هنوز به وضعیت جوی و اقلیمی منطقه بستگی داشته و از این رو، اطلاعات لازم از منابع طبیعی منطقه و شرایط مورد انتظار زیرسطح خاک و حدفاصل خاک و هوای اتمسفر پایین، راهنمایی‌های سودمندی را برای تصمیمات دقیق و صحیح دربرنامه‌ریزی دراز مدت نظام‌های کشاورزی فراهم می سازد.
حسین سالمی افزود: شادگان علاوه بر اینکه از قطب های مهم کشاورزی استان است با توجه به شرایط اقلیمی و منطقه‌ای در فصول سرد سال و بارش‌های تگرگ و با توجه به حادثه خیز بودن شهرستان، شرایط اقلیمی ایستگاه های پیش آگاهی با هدف اطلاع رسانی در بحث حوادث و جلوگیری از خسارات بیشتر ضروری است.
رئیس سابق اداره ورزش و جوانان شادگان اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه، وجود مرکزمستقل هواشناسی کشاورزی دراین شهرستان لازم و ضروری به نظرمی رسد که در این زمینه از فرماندار ، مدیریت جهادکشاورزی و هواشناسی خواستار پیگیری های جدی در رابطه با احداث ایستگاه هواشناسی کشاورزی در شهرستان شادگان، هستیم و امیدواریم با راه اندازی این دستگاه کلیه اطلاعات هواشناسی به موقع به اطلاع کشاورزان و دستگاه های اجرایی رسانده شود.

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.