تنوع رنگ در آب شرب کوت عبدالله

گروه اجتماعی التزام: مدت زمان زیادی نیست که مردم کوت عبدالله با افتخار شهرستان شدنش را به جشن نشستند و این اتفاق بزرگ را به امید بهبودی وضعیت خود به فال نیک گرفتند.اما هر چه از آن زمان گذشت، هم محدوده ی جغرافیایی شهرستان کارون محدودتر شد و هم امکانات تخصیصی آن صعب الوصول گردید.  
تنوع رنگ در آب شرب کوت عبدالله

گروه اجتماعی التزام: مدت زمان زیادی نیست که مردم کوت عبدالله با افتخار شهرستان شدنش را به جشن نشستند و این اتفاق بزرگ را به امید بهبودی وضعیت خود به فال نیک گرفتند.
اما هر چه از آن زمان گذشت، هم محدوده ی جغرافیایی شهرستان کارون محدودتر شد و هم امکانات تخصیصی آن صعب الوصول گردید.  

مردم شهرستان جدید التأسیس کارون منتظر هستند وعده ی یک هفته ای رئیس جمهور برای بهبودی وضعیت آب شرب اهواز به سر برسد تا وعده ی۳ ماهه ی نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی برای تأمین آب شرب مناسب شهرستان شروع شود. قطعی های مکرر و طولانی مدت، فشار بسیار کم و آلودگی مفرط آب شرب امان مردم این شهرستان را بریده است.

علی رغم تلاش فرماندار این شهرستان تا کنون هیچ فکر اساسی برای بهبود پایدار وضعیت آب اندیشه نشده است. در نشست های مشورتی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مسئولین و مردم کوت عبدالله آن چنان امیدی به روح مردم تزریق می شود که گویا این تصمیمات مأخوذه، عملی شده اند و بابت این فتح بزرگ به همدیگر تبریک می گویند ولی در واقعیت، مردم برای فرار از تابستان سوزناک جنوب به صف های طولانی خرید آب تصفیه پناه می آورند. علاوه بر قطعی های فراوان و فشار پایین آب بی کیفیت، اخیراً مردم این شهرستان با مشاهده ی آب گل آلود در لوله های خانه هایشان شوکه شده اند و این باعث نگرانی و تشدید نارضایتی آن ها شده است.

وضعیت اسف باری که مردم کارون با آن مواجه هستند به هیچ وجه در شأن مردم علوی و ولایت مدار این منطقه نیست و روزنه ی امیدی که با شهرستان شدن برای آنان گشوده شده بود را عملاً می بندد. آن ها حتی از وضو گرفتن با چنین آبی که به زعم آنان تزریق مستقیم آب رودخانه و فاضلاب به لوله کشی خانه های مردم که بی شک گناهی بزرگ و نابخشودنی است به دیده ی تردید می نگرند. امیدواریم میدیریت آبفای استان هرچه سریعتر به این وضعیت رسیدگی کند.
لازم به ذکر است که قطعی های مکرر و طولانی مدت و کیفیت پایین آب شرب که موجبات نارضایتی شدید مردم این شهرستان گردیده باعث شد تا مقتدایی استاندار خوزستان در روزهای اول سکان داری، به این شهرستان بیاید و از نزدیک وضعیت را مشاهده و برای رفع آن دستوراتی صادر نماید.

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.