استقرار فعالان قرارگاه جهادی علمدار مازندران در خنافره

بخشدار شهر جدید التاسیس خنافره در گفتگو با خبرنگار هفته نامه التزام گفت: با استقرار این قرارگاه در منطقه خنافره شادگان برای رفع محرومیت روستاهای این بخش تلاش جدی صورت می‌گیرد. مهدی طبری اظهار داشت: پس از استقرار تیم شناسایی قرارگاه جهادی علمدار استان مازندران در منطقه خنافره شادگان و بازدید از این منطقه محروم در بهمن‌ماه سال جاری، این قرارگاه برای آغاز کار جهادی خود در این منطقه مستقر شد.
استقرار فعالان قرارگاه جهادی علمدار مازندران در خنافره

بخشدار شهر جدید التاسیس خنافره در گفتگو با خبرنگار هفته نامه التزام گفت: با استقرار این قرارگاه در منطقه خنافره شادگان برای رفع محرومیت روستاهای این بخش تلاش جدی صورت می‌گیرد.

مهدی طبری اظهار داشت: پس از استقرار تیم شناسایی قرارگاه جهادی علمدار استان مازندران در منطقه خنافره شادگان و بازدید از این منطقه محروم در بهمن‌ماه سال جاری، این قرارگاه برای آغاز کار جهادی خود در این منطقه مستقر شد.

 

وی خاطرنشان کرد: این قرارگاه برای دومین سال متوالی در منطقه خنافره شادگان حضور پیدا می‌کند و تلاش دارد تا بتواند ضمن به فعل درآوردن ظرفیت موجود به محرومیت‌زدایی در این منطقه نیز بپردازد.

این مقام مسئول یادآور شد: در همین راستا یک تیم متشکل از دانشجویان کارشناس در عرصه‌های عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و کشاورزی به شهرستان شادگان اعزام شده است. این تیم در ایام تعطیلات نوروز اقدام به حرکتی جهادی و تلاش در راستای زدودن محرومیت از چهره این منطقه می‌کند.

طبری خاطرنشان کرد: تیم قرارگاه جهادی علمدار مازندران با حضور و استقرار در روستاهای گرمه خروسی و حدبه بخش خنافره شادگان به منظور رفع محرومیت از چهره این منطقه تلاش جدی می‌کنند.

بخشدار خنافره در ادامه با اشاره به نقش برگزاری این اردوها در محرومیت‌زدایی از مناطق محروم، بیان داشت: دانشجویان بدون در نظر گرفتن موقعیت‌های علمی و اجتماعی در عرصه‌های مختلف و انگیزه‌های مادی در این اردوها شرکت می‌کنند. دانشجویان بسیجی در اوقات فراغت خود به جای تفریح و حضور در کنار خانواده به مناطق محروم می‌روند و با اقشار مستضعف زندگی و فضای محرومیت را از نزدیک لمس و درک می‌کنند.

وی یکی از کارکردهای پنهان این‌گونه اردوها را توجه دانشجویان پس از طی کردن دوران تحصیل و حضور در عرصه مدیریتی، به اقشار مستضعف جامعه دانست و تصریح کرد: دانشجویان با شرکت در این اردوهای جهادی ضمن ابراز محبت و همدردی با اقشار محروم، می‌توانند پل ارتباطی بین مسئولان و مردم مناطق محروم محسوب شوند.

مهدی طبری ، در پایان به دیگر اثرات مثبت اردوهای جهادی اشاره کرد و گفت: جوانان بسیجی سفیران خدمت، کار و تلاش در کنار تحصیل و تذهیب هستند و این اردوها موجب ترویج فرهنگ کار و تلاش می‌شود.

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.