۱۸ مغازه وقفی در شادگان فعال هستند

رئیس دفتر اوقاف و امورخیریه شادگان در گفتگو با خبرنگار هفته نامه التزام گفت : مردم شادگان تاکنون 60 میلیون تومان به طرح بازسازی حرم حضرت امام علی ( ع ) که از سال 1389 شروع شده بود و بر عهده مردم خوزستان است کمک کرده اند و از آنجا که تهیه 200 میلیون تومان جزو تعهدات شادگان است لذا از برنامه عقب هستیم . محمدجلیل قناد با اشاره به توزیع بیش از یک میلیارد ریال بین مساجد و حسینیه های وقفی خاطرنشان کرد : پس از طی مراحل درخواست ، تهیه نقشه ،
۱۸ مغازه وقفی در شادگان فعال هستند

رئیس دفتر اوقاف و امورخیریه شادگان در گفتگو با خبرنگار هفته نامه التزام گفت : مردم شادگان تاکنون ۶۰ میلیون تومان به طرح بازسازی حرم حضرت امام علی ( ع ) که از سال ۱۳۸۹ شروع شده بود و بر عهده مردم خوزستان است کمک کرده اند و از آنجا که تهیه ۲۰۰ میلیون تومان جزو تعهدات شادگان است لذا از برنامه عقب هستیم .

محمدجلیل قناد با اشاره به توزیع بیش از یک میلیارد ریال بین مساجد و حسینیه های وقفی خاطرنشان کرد : پس از طی مراحل درخواست ، تهیه نقشه ،

معرفی هیات امنا و بازدید ؛ مدارک را به سازمان اوقاف و امورخیریه خرمشهر ارسال می کنیم تا در آنجا وقف نامه صادر گردد . آب ، برق ، گاز و انشعاب رایگان از جمله امکاناتی است که در اختیار اماکن وقفی قرار می گیرد .

پیشکسوت بازنشسته آموزش و پرورش و مداح اهل بیت ( ع ) اظهار داشت : تاکنون ۲۱ خادم مسجد داریم که اغلب آنها در روستا هستند . حدود ۱۸ مغازه وقفی در شادگان وجود دارد که درآمد آنها به درخواست خودشان صرف عتبات ، عزاداری حسینی ، بیمارستان ، دارالایتام و … می شود . کمااینکه ۲۲ نفر را برای مسابقات مختلف قرانی به مرکز استان اعزام نموده ایم .

قناد در پایان ضمن دعوت مردم و ادارات به همکاری بیشتر با این ارگان گفت : تاکنون ۶ میلیون تومان از طلا و وجه نقد مردم شادگان جهت ساخت حرم حضرت فاطمه زهرا ( س ) به نجف اشرف ارسال شده است و در زمینه ساخت و بازسازی حرم امام حسین (ع) ،اباالفضل (ع) ، سامرا و کاظمین نیز آماده دریافت و ارسال وجوه نقد و نذورات مردم شریف و ایمان محور شادگان هستیم .

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.