مسئولیت مدنی و سرعت گیر غیراستاندارد

همه ی ما معتقد هستيم كه هر جا قانون حاكم است پيشرفت مشهود است. در بحث ارائه خدمات به شهروندان نيز قانون بايد ملاك عمل قرار گيرد و تمام تصميمات و اقدمات نهادها و دستگاهها ي اجرايي مي بايست بر اساس قوانين و مقررات و استانداردهاي علمي،فني و منطقي باشد بديهي است اهميت لحاظ كردن جنبه هاي ايمني ترافيك كاملاً محسوس است. موضوعي كه علاوه بر رنجش خاطر شهروندان باعث ايشان خسارت هاي زيانباري گرديده است
مسئولیت مدنی و سرعت گیر  غیراستاندارد

همه ی ما معتقد هستیم که هر جا قانون حاکم است پیشرفت مشهود است. در بحث ارائه خدمات به شهروندان نیز قانون باید ملاک عمل قرار گیرد و تمام تصمیمات و اقدمات نهادها و دستگاهها ی اجرایی می بایست بر اساس قوانین و مقررات و استانداردهای علمی،فنی و منطقی باشد بدیهی است اهمیت لحاظ کردن جنبه های ایمنی ترافیک کاملاً محسوس است. موضوعی که علاوه بر رنجش خاطر شهروندان باعث ایشان خسارت های زیانباری گردیده است

ایجاد سرعت گیرهای غیر قانونی و غیر استاندارد در درون و برون شهر است که خسارت های مادی و جانی به عابرین وارد می نماید.

سرعت گیرهای غیر قانونی و غیر استاندارد ضمن وارد ساختن صدمات به سرنشینان و افزایش استهلاک وسایل نقلیه ناشی از شدت ضربات و لرزش های وارد شده به خودرو باعث افزایش تصادفات و ترافیک می گردد. قطعاً خسارت های مادی و معنوی ناشی از این گونه سرعت گیرها یا سرعت کاه ها به عهده نهاد یا دستگاه ایجاد کننده آن است به عبارت دیگر مسئولیت مدنی زیان دیده به عهده بوجود آورنده خسارت است دولت (شهرداری یا راه و شهرسازی ) در این زمینه موظف است استانداردهای علمی و فنی برابر دستورالعمل مربوطه را رعایت نماید در غیر اینصورت مسئولیت مدنی بر عهده دولت است و زیان دیده می تواند به استناد ماده ۱۱ قانون مسئولیت مدنی برای جبران خسارت خود اقامه دعوا نماید. لازم به یادآوری است که مسئولیت مدنی مسئولیتی است که در برابر ایجاد خسارت بوجود می آید و بوجود آورنده خسارت را ناگزیر از جبران خسرات می نماید. مسئولیت مدنی به معنای مسئولیت پرداخت خسارت است.

از جهت دیگر چنانچه شهروندان خودسرانه و بدون هماهنگی سازمان حمل و نقل و ترافیک اقدام به نصب سرعت کاه بنمایند شهرداران یا دهیاران منطقه یا راه و شهرسازی موظفند برای جمع آوری این گونه سرعت کاه ها اقدام کنند و اگر شهروندی نصب سرعت کاه درخواست کند باید به واحد خدمات شهری شهرداری یا دهیاران مراجعه نماید تا کارشناسان مبادرت به بررسی منطقه مورد نظر نموده و در جلسه شورای ترافیک به تصویب برسد در واقع سازمان حمل و نقل و ترافیک موظف است نقاط حادثه خیز را شناسایی و برای بررسی راه های کاهش حادثه مانند اصلاح هندسی نصب آرام ساز ،چراغ راهنما و علائم راهنمایی و رانندگی اقدام نماید.

برای ایجادآرام سازها می بایست پس از بازدید از منطقه و انجام کارشناسی های لازم مانند تعیین نوع عملکرد معبر، تعیین سرعت مجاز، میزان رفت و آمد عابران ، مختصات خیابان ، عرض و شیب معبر و بررسی مشخصات طراحی اعم از معیارهای هندسی، ترافیکی و کنترلی و جمع بندی مشاهدات و اطلاعات آماری تصمیم گیری شود و در جلسه شورای ترافیک مصوب نمایند.

در شهرستان شادگان به نظر می رسد اکثریت قریب به اتفاق سرعت کاه ها غیر استاندارد و در بعضی جاها غیر قانونی بوده و از مسئولان فرمانداری، قضایی ، شهرداری و نیروی انتظامی انتظار می رود که برای جمع آوری این گونه سرعت کاه ها اقدام عاجل نموده و گذرگاه های عابر سنگفرش شده همراه با نصب تابلوهای هشدار دهنده مناسب، درج سرعت حداکثرروی سطح روسازی، علامتگذاری روسازی در درون وبرون شهر ایجاد نمایند تا دیگر شاهد حوادث زیانبار ،نگرانی و نارضایتی شهروندان در این خصوص نباشیم.

 

هاشم خنفری دانشجوی دکتری حقوق عمومی و مدرس دانشگاه

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.