تئاتر خوزستان در جشنواره فجر ؛ جهانی شد

به گزارش خبرنگار هفته نامه التزام : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در نشست خبری ضمن تبریک دهه مبارک فجر به تشریح تحولات محسوس در حوزه فرهنگ و هنر در نظام اسلامی پرداخت و گفت : نگاه ویژه دولت مردان از آغاز حکومت اسلامی تا کنون باعث شده تا شاهد رشدی چشمگیر در تمامی حوزه ها باشیم . امروز ما دارای 24 اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هستیم . حدود 911 کانون فرهنگی هنری مجوزدار فعال در سراسر استان ؛ مشغول به کار داریم که از امکانات بسیار خوب نرم افزاری و سخت افزاری بهره می برند و از این تعداد حدود 250 کانون مجهز به کتابخانه نیز می باشند .
تئاتر خوزستان در جشنواره فجر ؛ جهانی شد

به گزارش خبرنگار هفته نامه التزام : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در نشست خبری ضمن تبریک دهه مبارک فجر به تشریح تحولات محسوس در حوزه فرهنگ و هنر در نظام اسلامی پرداخت و گفت : نگاه ویژه دولت مردان از آغاز حکومت اسلامی تا کنون باعث شده تا شاهد رشدی چشمگیر در تمامی حوزه ها باشیم . امروز ما دارای ۲۴ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هستیم . حدود ۹۱۱ کانون فرهنگی هنری مجوزدار فعال در سراسر استان ؛ مشغول به کار داریم که از امکانات بسیار خوب نرم افزاری و سخت افزاری بهره می برند و از این تعداد حدود ۲۵۰ کانون مجهز به کتابخانه نیز می باشند .

تعداد ۱۶۳ موسسه قرانی بصورت برجسته و پررنگی در حال فعالیت هستند که سالانه استعدادهای بسیاری را به جامعه قرآنی کشور معرفی می کنند . تعداد ۲۸۰ کتابخانه در بسیاری از مراکز ، بخش ها و روستاهای بزرگ ما فعالند و نقش بسزایی در ترویج این فرهنگ ایفا می کنند . تعداد ۲۳۰ کانون تبلیغاتی و آموزشگاه های مختلف هنری ، موسیقی و … بار سنگین آموزش هنر را در کنار مراکز رسمی دیگر بر دوش دارند . تنها سه الی چهار شهر به امکانات چاپ مجهز بودند در حالی که اکنون ما بعد از تهران در کشور دوم هستیم . در زمینه مطبوعات با ۷۶ نشریه فعال چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی بعد از تهران در رده دوم قرار داریم . همه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرهای استان دارای انجمن های شعر ، موسیقی ، خوشنویسی ، هنرهای تجسمی ، تئاتر و … هستند و شاهد ارائه کارهای هنری بسیار قوی و خوبی هستیم . در همه شهرهای استان سالن ها و مجتمع های فرهنگی مجهز و به روزی داریم که همه این دستآوردها نشان از فرهنگ سازی و اطلاعرسانی درست و وجود همت و اراده جدی برای ارائه خدمات شایان است .

حجه الاسلام و المسلمین سپهر در خصوص مشارکت و جایگاه خوزستان در جشنواره فیلم فجر نیز خاطرنشان کرد : ایام دهه فجر ؛ گلچینی از فعالیت های فرهنگی و هنری در آن عرضه می شود که جشنواره بین المللی تئاتر فجر ، گل سرسبد آنها است جایی که خوزستان در بخش تئاتر صحنه ای آن با ۵ گروه شرکت کرد و برای اولین بار جزو گروه های برتر کشور و جهان برگزیده شد که در تاریخ هنر این استان باید به عنوان یک موفقیت کم نظیر جاودانه شود .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه در جشنواره بین المللی فیلم فجر نخبه و تازه های فیلم های جهانی در بخش های مختلف ارائه می شود اظهار کرد : امسال به همت آقای جنتی و دیگر دوستان توانستیم بار دیگر میزبان استانی جشنواره باشیم . ۱۹ فیلم فاخر از کارگردانان بزرگ ایران و جهان در دو سالن سینمای هلال و اکسین که برای این کار به امکانات پخش دیجیتال نیز مجهز شده اند ، به نمایش گذاشته خواهند شد که این حجم فیلم برای اولین بار است که به میزبانی خوزستان ارائه می شوند .

حجه الاسلام و المسلمین سپهر با تاکید بر اینکه صنعت سینما جزو بهترین ادواتی است که پیامهای مختلف را در فضای بسیار صمیمی به خانواده ها منتقل می کند گفت : با توجه به اینکه مسئولین نظام و استانی ؛ بر ایجاد فضای نشاط و فرح و شادی تاکید دارند بجاست که فرصتی ایجاد کنیم تا آن صلح و صمیمیتی که بین مردم و سینما خیلی وقت است فراموش شده را احیا کنیم و اعلام رایگان سینما که تحت عنوان « سینما سلام » در نظر گرفته شد یکی از آن راهکارهای مفید بوده است .

وی در پایان ضمن اشاره به اکران فیلم ( یوسف هور ) و رونمایی از کتاب در بخش جنبی جشنواره گفت : از هفده بهمن که این جشنواره آغاز بکار شده تا ۲۶ این ماه ادامه خواهد داشت و در روز افتتاحیه از مفاخر سینمای استان تجلیل خواهد شد .

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.