ام الحجار و ۳۰ ساعت قطعی برق و گاز ! بنزین سوپر رایگان همزمان با سفر رئیس جمهور

به گزارش خبرنگار هفته نامه التزام : ترکیدگی لوله انتقال بنزین سوپر پالایشگاه نفت آبادان به تهران در نقطه تقاطع روستای ام الحجار شادگان باعث شد تا به مدت 15 ساعت بنزین سوپر این لوله به بیابان بریزد . این گزارش حکایت از آن دارد که یکدستگاه گریدر شرکت نفت که مشغول حفاری برای لوله انتقال نفتی که در مسیر خود قلب پارک 9 دی دارخوین را نیز شخم می زند ، ندانسته لوله انتقال بنزین سوپر آبادان به تهران را می شکند و باعث سرریز شدن بنزین در بیان می شود .
ام الحجار و ۳۰ ساعت قطعی برق و گاز ! بنزین سوپر رایگان همزمان با سفر رئیس جمهور

به گزارش خبرنگار هفته نامه التزام : ترکیدگی لوله انتقال بنزین سوپر پالایشگاه نفت آبادان به تهران در نقطه تقاطع روستای ام الحجار شادگان باعث شد تا به مدت ۱۵ ساعت بنزین سوپر این لوله به بیابان بریزد .

این گزارش حکایت از آن دارد که یکدستگاه گریدر شرکت نفت که مشغول حفاری برای لوله انتقال نفتی که در مسیر خود قلب پارک ۹ دی دارخوین را نیز شخم می زند ، ندانسته لوله انتقال بنزین سوپر آبادان به تهران را می شکند و باعث سرریز شدن بنزین در بیان می شود .

 

به دنبال این اتفاق گروههای امدادی شرکت نفت و گاز اروندان با همکاری و همگامی فرمانداری شادگان ، آتش نشانی شادگان و دارخوین و شوراهای شهر دارخوین و دهیاری ام الحجار به منطقه اعزام شدند و در اولین گام برق و گاز روستای ام الحجار و دهستانهای مجاور را قطع کردند تا کار تعمیر لوله با خطرات کمتری صورت پذیرد .

کار تعمیر این حادثه که راس ساعت ۵ بعد از ظهر رخ داد ۳۰ ساعت به طول انجامید و در این مدت مردم بی گناه منطقه در سرمای سوزناک و بیابانی منطقه در تاریکی مطلق و محروم از نعمت گاز به سر بردند و تاکنون ورودی روستا مسدود است .

مهندسان شرکت نفت در ابتکاری جالب اقدام به حفر زمین در نزدیکی منطقه حادثه کردند و بنزینهایی که از لوله شکسته سرریز می شد را به سمت این چاهها هدایت کردند و با اتمام کار اصلاح لوله ؛ به وسیله تانکرهای مخصوص این چاه ها را تخلیه نمودند تا از هدر رفت بیت المال جلوگیری کنند .

آنچه از این حادثه که به علت نا آگاهی راننده و بی توجهی او رخ داد ، عاید مردم منطقه شده است ؛ ۳۰ ساعت زندگی بدون برق و گاز بود که می طلبد مهندسان شرکت نفت برای رفع مشکل کمی سریعتر اقدام نموده به فکر مردمی باشند که با اینکه زمین های زیر پایشان مملو از طلای سیاه است از آن نصیبی جز بیکاری فرزندان خود ، عقب ماندگی مطلق منطقه و بی توجهی مسئولین به حداقل فاکتورهای یک زندگی ساده است .

کادر هفته نامه التزام ضمن تشکر از تمامی عواملی که در رفع این مشکل یاری نموده اند و در راس آنها مدیریت شرکت نفت و گاز اروندان ، عبدالزهرا سنواتی فرماندار شادگان و ریاض حزبیان دهیار ام الحجار ، این امیدواری را داریم که با مطالعه دقیق منطقه از تکرار چنین حوادثی جلوگیری به عمل آید .

لازم به ذکر است که در این حادثه بیش از ۳۰۰ متر از جاده ورودی روستان تخریب شده است که انتظار داریم هر چه سریعتر نسبت به ترمیم آن اقدام گردد .

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.