تمیمی و مراسم کلنگ زنی احداث فاز اول تصفیه خانه فاضلاب

به گزارش خبرنگار هفته نامه التزام در شادگان : مراسم کلنگ زنی فاز اول تصفیه خانه فاضلاب ( با روش EPCF ) شادگان با حضور مدیرکل آبفای استان خوزستان برگزار گردید . در این مراسم علاوه بر صنیعی نژاد مدیرکل آبفای استان و تمیمی نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ، عبدالزهرا سنواتی فرماندار ، نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار ، مهدی طبری بخشدار خنافره ، حسین سالمی رئیس شورای شهرخنافره و شهرستان ، سعید خنجری شهردار شهرخنافره و جمعی از مردم منطقه حضور داشتند .
تمیمی و مراسم کلنگ زنی احداث فاز اول تصفیه خانه فاضلاب

به گزارش خبرنگار هفته نامه التزام در شادگان : مراسم کلنگ زنی فاز اول تصفیه خانه فاضلاب ( با روش EPCF ) شادگان با حضور مدیرکل آبفای استان خوزستان برگزار گردید .

در این مراسم علاوه بر صنیعی نژاد مدیرکل آبفای استان و تمیمی نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ، عبدالزهرا سنواتی فرماندار ، نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار ، مهدی طبری بخشدار خنافره ، حسین سالمی رئیس شورای شهرخنافره و شهرستان ، سعید خنجری شهردار شهرخنافره و جمعی از مردم منطقه حضور داشتند .

 

این طرح قادر است سالانه حدود ۱ / ۷ میلیون متر مکعب فاضلاب در افق فاز اول و ۵ / ۹ میلیون متر مکعب فاضلاب در افق ظرفیت نهایی ( دو فاز ) تصفیه کند و طرح و جلوگیری از ورود آن به منابع آب سطحی و زیرزمینی را انجام دهد .

بهره برداری کامل از سرمایه گذاریهای انجام شده در ساخت شبکه های فاضلاب ، خطوط انتقال و تاسیسات وابسته به آن ، تامین پساب بهداشتی از طریق تصفیه فاضلاب برای مصارف مختلف از قبیل کشاورزی و برگشت آب به طبیعت ، حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب منابع زیستی ، تولید کود قابل استفاده در کشاورزی و همچنین ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در سایر مناطق شهرستان از مهمترین اهداف این پروژه عظیم و حیاتی است .

با راه اندازی این طرح ، مردم منطقه عبودی نفس راحتی خواهند کشید و از شر بیماریهای مختلف ناشی از پمپاژ فاضلاب رهایی خواهند یافت .

 

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.