کثرت مراجعات ؛ عامل بداخلاقی پزشکان است !

به گزارش خبرنگار هفته نامه التزام : به دنبال تماس های فراوان و مراجعه های حضوری مردم به دفتر التزام مبنی بر عدم پذیرش بیماران توسط درمانگاه شماره 2 تامین اجتماعی در ساعات بعد از ساعت 13 و بدرفتاری با مراجعین و تحقیر آنها ؛ مدیرمسئول هفته نامه التزام شخصا پیگیری این موضوع را بر عهده گرفت و با حضور در دفتر دکتر پناهی مدیرکل درمانگاه های پزشکی تامین اجتماعی در این خصوص با وی بحث و گفتگو کرد .
کثرت مراجعات ؛ عامل بداخلاقی پزشکان است !

به گزارش خبرنگار هفته نامه التزام : به دنبال تماس های فراوان و مراجعه های حضوری مردم به دفتر التزام مبنی بر عدم پذیرش بیماران توسط درمانگاه شماره ۲ تامین اجتماعی در ساعات بعد از ساعت ۱۳ و بدرفتاری با مراجعین و تحقیر آنها ؛ مدیرمسئول هفته نامه التزام شخصا پیگیری این موضوع را بر عهده گرفت و با حضور در دفتر دکتر پناهی مدیرکل درمانگاه های پزشکی تامین اجتماعی در این خصوص با وی بحث و گفتگو کرد .

 

بر پایه همین گزارش ؛ دکتر پناهی در پاسخ به این شکایت گفت : این رفتار فقط مختص شادگان نیست بلکه مقوله ای کشوری است . در درمانگاه ها هر ساعت ۱۲ بیمار را ویزیت می کنند و اضافه شدن این آمار پزشکان را کلافه و عصبی می کند . در شش ماهه ی اول ۲۲ هزار مراجع در درمانگاه شادگان داشتیم که از حد متوسط خیلی بالاتر است . با این وجود پزشکان تا ساعت دو باید جوابگوی مردم باشند ولی کثرت مراجعات پاسخگویی تا ساعت ۱۳ را توجیه می کند .

دکتر پناهی خاطرنشان کرد : ما بصورت روزانه پزشک متخصص راهی شادگان می کنیم . این پزشکان با توجه به محرومیت شادگان و کثرت مراجعات و دریافتی نسبتا پایین و تحمل خطرات رفت و برگشت مشغول خدمات رسانی هستند و همکاری با آنان را خواستاریم . در حال رایزنی هستیم تا با همکاری نماینده محترم بتوانیم مرکز درمان شماره ۲ را که بسیار مجهز است دو شیفته کنیم . امکانات بسیار خوب آزمایشگاهی ، دندانپزشکی و … با تزریق پزشک باید مورد استفاده قرار گیرد و حیف است این یک میلیارد تومان تجهیزات دست نخورده باقی بماند . سعی داریم تا تعرفه پزشکان مناطق محروم را تغییر دهیم . مثلا وقتی یک متخصص را با شرایط کنونی به شادگان اعزام می کنیم و در ازای دریافت ماهانه ۳ میلیون تومان اینقدر متحمل فشار شود ؛ این تعرفه را به ۶ میلیون تومان برسانیم تا در این صورت خودِ پزشکان متخصص بصورت داوطلبانه درخواست عزیمت به شادگان را ارائه دهند .

تذکر : جناب آقای پناهی ، دوست عزیز و زحمتکش .. همه صحبتهای شما متین ، ولی آیا ساعت هشت صبح نیز بر این دوستان متخصص و خاص ، فشار کثرت مراجعه دارند ؟ آیا آنان حق دارند به صرف تخصصشان مردم ما را تحقیر کنند ؟ هیچ کس منکر زحمات بی شائبه این عزیزان نیست ولی آیا یک معاینه سرپائی زنی رنجور در ساعت ۱۵ : ۱۳ ، شق القمر است که به خود اجازه دهند با خفت و خواری آنرا طرد کنند ؟ بداخلاقی ناشی از خستگی در همه جای جهان هست ولی سر باز زدن از انجام وظیفه ای که در قبال آن حقوق می گیرند به هیچ عنوان منطقی و انسانی نیست . شاید امکانات و مبلغ دریافتی ؛ از آنها سلب رضایت کرده ولی این دلیل نمی تواند بیماران دردکشیده را برای ساعتها بلاتکلیف باقی بگذارند .

جناب آقای پناهی ؛ فرستادگان شما در پاسخ به یادآوری قسم بقراط ، می گویند ما از این قسم ها خیلی خورده ایم .. رسولان شما در مدیریت درمانگاه ، در حق مردم شهر من کوتاهی می کنند و بهانه کردنِ کثرتِ مراجعات نمی تواند برای این مردم رنج دیده ، التیام باشد . نمایندگان شما در شادگان به مردم شهر من به دیده تحقیر می نگرند . مردمی که خواستگاه عزت و شرف و اخلاقند .

بی شک مدیران درمانگاه ، ادامه تفکرات مدیران مافوق خود هستند . لذا در انتخاب و گزینش آنان کمال حساسیت و دقت را به کار ببرید . هیچ کس منکر تلاش شبانه روزی شما نیست و کسی بالاتر از وظیفه از شما چیزی نمی خواهد لذا خواهشمندیم به افراد تحت رهبری خود سعه صدر و احترام به خلق الله را بیاموزید . موفق و نیکفرجام باشید .

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.