آموزش چند ترشی خوشمزه

هیه ترشیجات سابقه طولانی دارد و یک روش نگهداری مواد غذایی بدون نیاز به یخچال می‌باشد.مانند هر فرآورده غذایی دیگر، ترشی‌ها هم دارای خواص مفید و هم مضر می‌باشند.در این پست تصمیم داریم آموزش چند ترشی خوشمزه را برای شما قرار دهیم.
آموزش چند ترشی خوشمزه

هیه ترشیجات سابقه طولانی دارد و یک روش نگهداری مواد غذایی بدون نیاز به یخچال می‌باشد.مانند هر فرآورده غذایی دیگر، ترشی‌ها هم دارای خواص مفید و هم مضر می‌باشند.در این پست تصمیم داریم آموزش چند ترشی خوشمزه را برای شما قرار دهیم.

ترشی میوه خشک:

مواد لازم:

برگه زرد آلو  – برگه هلو  – برقان  – آلو  – قیسی – انجیر خشک از هرکدام ۲ عدد
به خشک چند تکه
خلال پوست پرتقال کمی
نمک و ادویه مقداری
آبغوره یا آب نارنج به مقدار لازم

طرز تهیه: تمام مواد را در یک ظرف بریزید و با دو کاسه آب بگذارید بپزد . پخته که شد همه را له کنید و آب آنرا دور بریزید . نمک و ادویه روی آن بپاشید و  به هم بزنید و در شیشه بگذارید و آنقدر آبغوره یا آب نارنج بریزید که روی این مواد را کاملا بگیرد.

ترشی فلفل سبز

یک چارک فلفل سبز ریز را دو روز در آب نمک خیس کنید . بعد از دو روز از آب نمک بیرون بیاورید و در شیشه بگذارید و روی آن سرکه بریزید کمی جعفری هم خرد کنید و بشویید و روی آن بگذارید و  در شیشه را  ببندید .

ترشی بادنجان

این ترشی را به دو طریق میتوانید تهیه کنید

طریقه اول
چند بادنجان را پوست بکنید و در یک دیگ آب جوش بیاورید و زردچوبه در آن بریزید و بگذارید بپزد . دقت کنید که بادنجان ها له نشوند . پخته که شد ، دیگ را از روی آتش بردارید . بادنجان ها را در یک صافی با پارچه تمیز بگذارید تا آبش برود و در ظرف ترشی بچینید و آنقدر سرکه بریزید که روی آن را بگیرد و بعد مقداری نمک و ادویه روی آن بپاشید .

طریقه دوم
بادنجان ها را با پوست بپزید ، پخته که شد پوست آنرا بگیرید و چرخ کنید بعد در ظرف ترشی بگذارید مقداری سبزی ترشی ( جعفری – شوید – ترخون – نعناع  – مرزه ) را خرد کنید و بشویید و به آن بیافزایید اگر میل داشته باشید چند پر سیر و مقداری فلفل سبز به آن اضافه کنید نمک و ادویه بریزید و  خوب به هم بزنید و آنقدر سرکه بریزید که روی آنرا بگیرد . ( اگر از طعم سرکه خوشتان نمی آید میتوانید آبغوره بزنید )

سیرترشی

مواد لازم:
سیر یک کیلوگرم
سرکه به میزان لازم

طرز تهیه:
ریشه بوته سیر را با نوک تیز چاقو خارج می‌‌کنیم یک لایه از پوست سیر را برداشته و در شیشه می‌‌چینیم تا شیشه کاملا پر شود بعد روی آن را با سرکه می‌‌پوشانیم. سپس در شیشه را محکم می‌‌بندیم و در جای خنک نگهداری می‌‌کنیم.
نکته:
*هر چه زمان نگهداری سیرترشی بیشتر باشد خوش‌طعم‌تر شده خاصیت دارویی آن بیشتر می‌‌شود.

ترشی زغال اخته

۴ قاشق غذاخوری شکر

سه و یک سوم پیمانه سرکه یا آبغوره

نمک ، تخم گیشنیز و تخم خردل به میزان لازم

زغال اخته های سفت و سالم را بشویید و در یک شیشه تمیز بریزید .بسته به نوع ذائقه تان میتوانید درون شیشه تخم گیشنیز یا خردل هم اضافه کنید .

زغال اخته ۱ کیلوگرم

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.