استاندار … نقطه آخر خط ، محرومیت شادگان … نقطه سر خط

در حالی صحبت از پایان کار سیدجعفر حجازی استاندار خوزستان تیتر یک مطبوعات استان و خبرگزاریها است که برای شهر محرومی مثل شادگان بسان آغاز صفحه جدیدی از ناکامیها و ناملایمت و بی توجهی محض است .
استاندار … نقطه آخر خط ، محرومیت شادگان … نقطه سر خط

در حالی صحبت از پایان کار سیدجعفر حجازی استاندار خوزستان تیتر یک مطبوعات استان و خبرگزاریها است که برای شهر محرومی مثل شادگان بسان آغاز صفحه جدیدی از ناکامیها و ناملایمت و بی توجهی محض است .

جایی که تنها بیمارستان آن در حد یک درمانگاه معمولی خدمات رسانی ندارد و از نبود پزشکان متخصص و امکانات ابتدایی یک بیمارستان رنج می برد . جایی که به وعده هایی همچون : سهمیه ویژه پزشک ، جبران کسری پرسنل بیمارستان ، تامین کسری جذب پزشک خانواده که بقول آقای استاندار تصویب هم شده و استخدام پرستار عملی نشده است . جایی که پروژه ی دوبانده کردن جاده دارخوین – شادگان سالهاست خاک می خورد . جایی که قول ایجاد زمینه اشتغال ۴۰۰۰ شادگانی ، با رسیدگی جزئی به برخی کارگاههای بسته بندی خرما ؛ ماست مالی شد . جایی که مسکن مهر آن در غبار فراموشی و بی توجهی در حال محو شدن است . جایی که سهمیه های اشتغال آن یکی پس از دیگری و با وجود سپری کردن آزمون رسمی ، کنسل شده اند . جایی که قول پارکینگ طبقاتی ؛ بجای اجرا ، به نیشخندی به ریش شادگانیها تبدیل شد . جایی که افسانه ایجاد خیابان موازی خیابان امام به شعاری برای همه تبدیل شده و عملا جایی در ردیف بودجه ندارد . جایی که درمانگاههایش تک شیفت هم نمی توانند جوابگو باشند . جایی که آب شرب آنها ، برای حیوان نیز قابل شرب نیست . جایی که مردم از ترس طغیان فاضلاب به درگاه ایزد ازلی دعا می کنند که باران نبارد . جایی که از امکانات روشنایی عمومی محروم است و انگار وارد قبرستان شده اید . جایی که ده متر آسفالت سالم ندارد و حفاریهای آبفا و مخابرات و گاز به جان ماشینها افتاده است . جایی که پلیس راهنمایی یک شهر دیگر ( آبادان ) در آن جولان می دهد و در هر نقطه از شهر قانونی و غیرقانونی رانندگان را کلافه کرده است . جایی که قول تفکیک اراضی همچنان مسکوت مانده است . جایی که خرابی کلی جاده های روستایی آن کابوس کشاورزان و ساکنان روستاها شده است . جایی که روستای « صفحه » آن در میان شکرستان ایران زندگی تلخی را تجربه می کند . جایی که فاقد یک استخر سرپوشیده قابل استفاده است و خروجی آن مرگ ده ها جوانی است که مجبور به شنا در رودخانه است . جایی قول ایجاد پیست اسب دوانی همچنان در نسیان محض قرار دارد . جایی که قول افزایش آمبولانس اورژانس ۱۱۵ همچنان عملی نشده است . جایی که احیای تالاب بین المللی آن با تصویب پروژه ی انتقال آب کارون به مصب خروجی آن به طنزی بزرگ می ماند .

آقای استاندار شما که ادعا دارید به طور میانگین هر ماه یک بار به شادگان آمدید ، چقدر از مشکلات این روستای آسفالت شده را حل کرده اید ؟

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.