چه چیزی مردم را ساعت ها در صف خرید زولبیا نگه می دارد ؟!

خیلی وقت است مردم تماس می گیرند و از ما می خواهند از مغازه کوچک و قدیمی زولبیا فروشی گزارش بگیریم که برای خرید از آن ، مردم حاضرند ساعت ها در صف طولانی بایستند ! کم کم موضوع برای ما هم جذاب شد . خبرنگارمان را فرستادیم تا گزارشی از این مغازه تهیه کند […]
چه چیزی مردم را ساعت ها در صف خرید زولبیا نگه می دارد ؟!

خیلی وقت است مردم تماس می گیرند و از ما می خواهند از مغازه کوچک و قدیمی زولبیا فروشی گزارش بگیریم که برای خرید از آن ، مردم حاضرند ساعت ها در صف طولانی بایستند !

کم کم موضوع برای ما هم جذاب شد . خبرنگارمان را فرستادیم تا گزارشی از این مغازه تهیه کند . آنچه را دیدیم نمی توانستیم باور کنیم . یک مغازه کوچک و قدیمی و نسبتا دور از بازار چگونه توانسته مشتریانی ثابت و پروپا قرصی جذب کرده باشد .

بر اساس گزارش خبرنگار هفته نامه التزام : این مغازه در سال ۱۳۳۰ توسط مرحوم حافظ غزالی کار خود را شروع کرد . حافظ غزالی در سال ۱۳۰۵ به دنیا آمد و در سال ۱۳۶۹ دار فانی را وداع گفت . انسان با وقار و صادقی که خوش رفتاری و کرم والایش یکی از بزرگترین عوامل جذب مشتری بود و استفاده از مواد اولیه مناسب و تازه ، مهارت و تبحر در پخت خمیر زولبیا که در انحصار اساتید ماهر آن زمان بود مشتریان را از راه های دور و نزدیک به طرف محصولات بی نظیر خود می کشاند .

انواع زولبیا ، زولبیا بامیه ، حلوا مسقطی ، پشمک ، برخی شیرینی های قدیمی که اکنون دیگر کسی آن را نمی پزد ، نقل ، قرص شیرین ، شکر پنیر و … همه اینها در آن چند متر مغازه تولید می شد و به عنوان سوغاتی با ارزش شادگان به کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله کویت ، بحرین ، امارات و … برده می شد .

از سال ۱۳۷۰ عبدالغفور غزالی راه پدر را ادامه داد و از پنج سال پیش تا کنون نوه مرحوم حافظ و فرزند عبدالغفور ؛ محمد غزالی عهده دار رساندن این ودیعه گرانبها به نسل امروزی است .

آنچه از این گزارش دلنشین توانستیم یاد بگیریم این بود که رعایت بهداشت ، خوشرفتاری با مشتریان ، عرضه جنس خوب و صداقت در کار از عوامل ماندگاری یک کسب و پیشه است که امیدواریم بازاریهای خوب ما آنرا سرلوحه کار خود قرار دهند و بدانند این چند روز زندگانی سپری می شود و تنها نام نیک است که برای انسان جاودانگی خواهد آورد .

نثار روح پاک مرحوم حافظ غزالی الفاتحه مع صلوات …

 

 

مطالب پیشنهادی :

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2021 پایگاه خبری تحلیلی التزام - هفته نامه التزام. محفوظ است.